Pracant Ševčík je podle Zavadila správně nastavený a zdobí ho skvělý přístup: Fotbal miluje a já mám takové hráče rád

Dnes již bývalý záložník Zbrojovky Pavel Zavadil současnému Brnu věří, že se poučilo z minulých sezon, kdy to bylo nahoru dolů. Mít na šestém místě stejný bodový zisk jako třetí Sparta je pro nováčka FORTUNA:LIGY velmi pěkná bilance a to má ještě vítěz minulého ročníku FNL zápas k dobru.

Pracant Ševčík je podle Zavadila správně nastavený a zdobí ho skvělý přístup: Fotbal miluje a já mám takové hráče rád

Jak zaznělo na portálu idnes.cz, mistr české ligy z ročníku 2002/2003 je rád, že jeho bývalí spoluhráči dělají body a prezentují se dobrými zápasy. Čtyřiačtyřicetiletého bývalého záložníka to však překvapilo, protože minimálně malé problémy před návratem mezi elitu očekával. I když mužstvo není špatné, sportovní úsek ho dlouhou dobu nemohl vhodně doplnit...

V dotyčné souvislosti pochválil hlavního trenéra Richarda Dostálka. "Je takový trenér, jaký byl hráč. Hodně cílevědomý, velký profík, který nic nevypustil. V kabině vystupuje podobně. Má rád disciplínu, pořádek na hřišti. Umí udělat i srandu, dobrou atmosféru. To je základ, aby byl tým úspěšný. V Brně je dlouho, prostředí zná dokonale," rozmlouval o šéfovi brněnské lavičky někdejší středopolař Sparty, Maccabi Haifa i Mjällby.

Nejstaršího hráče v historii české nejvyšší soutěže, který ji hrál i ve 42 letech, 7 měsících a 5 dnech, také nadchnul jeho zástupce ve středové formaci Michal Ševčík, jenž dokázal přetavit osm startů v pět branek a dvě gólové asistence, což je vzhledem k jeho mládí mimořádná bilance. Není divu, že okolo něj dlouhodobě krouží například Sparta.

"Je správně nastavený. Ví, co chce dokázat. Pracuje a ve fotbale se vám to vždycky vrátí, když tomu dáváte všechno. U něho je jasně vidět skvělý přístup. Navíc je strašně fotbalový, má krásnou levačku, perfektně vnímá hřiště, ví, kde se pohybovat. Byl jsem zvědavý, jak ligu uchopí, myslel jsem, že to bude pro něj těžší, ale zatím je fantastický. Je to poznat hned na tréninku, jak vnímá hru, není nervózní, užívá si to. Má strašně rád balon, někdy ho předržuje, ale vychází mu to. Fotbalem se vyloženě baví, ale není to tak, že by to zneužíval. Fotbal miluje a já mám takové hráče rád," přiznal na zmíněném serveru exkapitán Zbrojovky.

Krch ještě zdaleka nekončí, ale i tak vstupuje do managementu Bohemians 1905. Jaké úkoly ho čekají?