Köstl před Brnem: Zafungovala jim nováčkovská euforie, navíc se mohou opřít o Řezníčka na hrotu

Nedělní podvečer postaví pražské Slavii do cesty houževnatého ligového nováčka z Brna. Zbrojovka má za sebou zatím tři zápasy, ve kterých získala sedm bodů. Sešívaní ale budu chtít upevnit průběžné první místo v tabulce a po vyčerpávajícím zápase s Rakowem Čenstochová sbírají síly na další bitvu v rámci české nejvyšší soutěže.

Köstl před Brnem: Zafungovala jim nováčkovská euforie, navíc se mohou opřít o Řezníčka na hrotu

Postup, který byl vydřený. Pražský klub si zajistil účast ve skupinové fázi Konferenční ligy až v samotném závěru prodloužení. Nyní však musí přepnout na FORTUNA:LIGU, ve které ji čeká nevyzpytatelný protivník, který se může pyšnit zatím velmi vydařeným vstupem do sezóny.

„Jednak je možné, že u nich zafungovala nováčkovská euforie, výsledky ale mají podložené dobrým herním projevem. Není to náhodné, velmi dobře jim funguje Jakub Řezníček na hrotu, o kterého se v nesnázích mohou opřít. Pod ním hraje Ševčík, který je ohledně kreativity a finální fáze nadstandardní. Celkově nás čeká nepříjemný soupeř, my tam ale jedeme vyhrát,“ nechal se slyšet asistent trenéra Jaroslav Köstl.

V sešívaném táboře samozřejmě stále převládá nadšení z postupu do Konferenční ligy. „Jestli se o něčem dá říct, že to bylo vydřené, tak to byl právě postup ze třetího a čtvrtého předkola Konferenční ligy. Dostali jsme soupeře, u kterých bychom byli naštvaní, že jsme je dostali, i kdybychom hráli o Ligu mistrů. Prokázali obrovskou kvalitu, pokud si Panathinaikos udrží kádr, tak do dvou let může být minimálně ve čtvrtfinále nějaké evropské soutěže. Raków byl také v obou zápasech strašně nepříjemný protivník, není náhoda, že se už třetí rok po sobě drží na špičce polské ligy. Nebylo to nic jednoduchého, všichni jsme ze sebe museli vydat opravdu všechno,“ vracel se ke čtvrtečnímu infarktovému dramatu v Edenu.

Páteční los je zařadil do skupiny G, ve které změří síly s Kluží, Sivassporem a kosovským FC Ballkani. „Teď už se těšíme na nové zážitky, v Kosovu jsme ještě nehráli, Sivasspor bude nepříjemný turecký soupeř. Pojedeme zpátky do Kluže, kde je pořád trenér Dan Petrescu i někteří hráči, kteří proti nám před třemi lety hráli kvalifikaci. Na tohle setkání se samozřejmě také těšíme,“ uzavřel Köstl.

Zdroj: slavia.cz