Přestupová částka za přesun Vlkanovy do Plzně již není tabu. Kolik Votroci vydělali?

V samotném závěru přestupového období posílil západočeskou Plzeň sedmadvacetiletý ofenzivní záložník Adam Vlkanova. Jeho jméno bylo během léta spojováno se Spartou i Slavií, ale rodák z Hradce Králové dal nakonec přednost aktuálnímu českému mistrovi. Přestupová částka nebyla původně zveřejněna, ale nyní to již není tabu. Kolik Votroci vydělali?

Přestupová částka za přesun Vlkanovy do Plzně již není tabu. Kolik Votroci vydělali?

Vlkanova se rozloučil s FC Hradec Králové a na nové adrese podepsal smlouvu na tři roky. Viktoria v něm nalezla okamžitě člena základní sestavy a jeho kvalita je znát také v Doosan Aréně. Prodejce i kupující se nejprve rozhodli přestupovou částku nezveřejnit a spekulovalo se o sumě 10 až 15 milionů korun.

Jedním z předních zájemců o jeho služby byla pražská Slavia, ale námluvy nakonec nedopadly. I proto se zdálo, že by Vlkanova mohl na východě Čech dohrát poslední rok ze své smlouvy a poté odejít jako volný hráč. V barvách Hradce Králové působil od roku 2015 a ve čtyřiapadesáti ligových startech zaznamenal deset branek a jednu asistenci.

Východočeši nakonec o svého kapitána přeci jen přišli, i když původně za jeho uvolnění požadovali částku blížící se milionu eur (24,6 milionu korun). Do hry o jeho služby se po postupu do Ligy mistrů zapojila Plzeň, která se snažila najít cenový kompromis. Finanční částka se nakonec domluvila nižší, ale opačným směrem zamířili na hostování obránce Filip Čihák a slovenský útočník Matěj Trusa.

Částka za přestup byla nyní odtajněna na žádost redaktora České televize Vlastimila Weinera. Z tábora FC Hradec Králové mu nakonec bylo sděleno, že se má jednat o 13 milionů korun, ke kterým mohou přibýt i bonusy, které částku mohou navýšit až na 17 milionů korun. Jak již bylo zmíněno, opačným směrem navíc putovali dva hráči na hostování. Tuto informaci Weiner zveřejnil skrze příspěvek na svém účtu na Twitteru.