Provod je tak na 50 nebo 60 % intenzity před zraněním, nikdo nepodal excelentní výkon, soudí Trpišovský

Sešívaní napravili zaváhání z prvního zápasu Konferenční ligy v Turecku a doma proti kosovskému Ballkani nezaváhali, byť dvakrát proti houževnatému soupeři prohrávali. Trenér Trpišovský chválil nedoceněnou kvalitu soupeře, naopak poznamenal nedůraznost v obranné fázi.

Provod je tak na 50 nebo 60 % intenzity před zraněním, nikdo nepodal excelentní výkon, soudí Trpišovský

Kosovský celek FC Ballkani v evropském měřítku jen tak někdo určitě nezná, proto je potřeba zdůraznit jejich kvalitu. „Soupeř nemá takové jméno, ale hlavně dopředu má velkou kvalitu. Hráči Ballkani jsou skvěle technicky vybavení, mají dobré zakončení, což ukázali. Jsou nebezpeční, potrestali naše chyby, velká poklona před jejich týmem. Pro nás všechny byli velká neznámá, už ale v zápasech, které jsem viděl předtím, i ze zápasu s Kluží bylo vidět, že mají velkou kvalitu a dobrou mentalitu. Tím se ale nechci schovávat za to, že jsme dělali velké chyby,“ ocenil na klubovém webu kvalitu soupeře Jindřich Trpišovský.

Nějaký individuální nadstandardní výkon se hledal těžce. „Potřebujeme spíše zlepšit stabilitu na hřišti, laxnost to ale na sto procent nebyla, kluci byli nažhavení a připravení. Výkon od některých hráčů nebyl excelentní, těžko bych hledal někoho, kdo individuálně vynikal,“ pokračoval trenér.

Provod je stále v poloviční formě, než jaké to bylo před zraněním. „Je tak na 50 nebo 60 % toho, jaké to bylo před zraněním. V neděli odehrál běžecky náročný zápas, potřebuje delší regeneraci. Jeho styl, který je založený na běhání, soubojích a držení míče, je hodně vyčerpávající. Doufáme, že přes repre pauzu na tom zase zapracujeme a bude možnost i nějakého aerobního tréninku. Mým odhadem je na tom na 50 nebo 60 %, datově přibližně na 70 % intenzity před zraněním,“ je si vědom šestačtyřicetiletý kouč.

Video: Youtube - tvslavia