VAR je i v naší lize, proč není v té Konferenční? Ptá se Svědík, utkání jsme si prohráli sami, dodává

Slovácko nakonec nezvládlo druhé skupinové utkání v Kolíně nad Rýnem. Přestřelka, která skončila 4:2 pro domácí byla v očích trenéra Svědíka ovlivněna i rozhodčím. Kouč Slovácka rovněž litoval i špatného bránění při standardních situací.

VAR je i v naší lize, proč není v té Konferenční? Ptá se Svědík, utkání jsme si prohráli sami, dodává

Slovácko se dlouhodobě potýká se špatnou organizací během bráněných standardek. „V Kolíně tři góly ze standardek, s Boleslaví jeden, proti Slavii z penalty. Je toho strašně moc a je to škoda. Výsledky pak nepřicházejí,“ pronesl nechápavě trenér na tiskové konferenci.

Slovácko po poločase prohrávalo o dvě branky, start do druhého dějství se však týmu z Uherského Hradiště povedl a po brankách Jana Kalabišky a Milana Petržely dokonce vyrovnal. Rozhodující moment utkání nastal, když svou šanci neproměnil Kalabiška, nicméně je potřeba podotknout, že situace zaváněla penaltovým zákrokem na českého obránce. „Jsem přesvědčený, že to byl faul. Nechci se vymlouvat, že rozhodčí ovlivnil utkání, ale tohle bylo z pohledu výsledku klíčové,“ netajil naštvání Svědík.

Na druhé straně Kolín měl možnost zahrávat pokutový kop. „Při našem faulu letěl s rukou k penaltě ještě dříve, než zapískal. Na téhle úrovni by kvalita rozhodování měla být lepší,“ přidal další poznámku k rozhodčímu kouč Slovácka.

Podle slov trenéra Svědíka si jeho tým utkání prohrál tím, že musel čelit pokutovému kopu. Navíc nechápe absenci videorozhodčích, když se jedná o evropské poháry. „Když už je v české lize, tak i tady by měl být. Ale to říkám teď po zápase,“ dodal osmačtyřicetiletý trenér.

Video: Youtube - TVSlovacko