Atlético nebo Manchester City? Kdeže! Sidibé si zahraje v Řecku

AEK Athény vítá nejnovější posilu do obrany. Tou je francouzský obránce a reprezentant Djibril Sidibé. O hráče měl v minulosti zájem Manchester City nebo Atlético Madrid.

Atlético nebo Manchester City? Kdeže! Sidibé si zahraje v Řecku

Psal se rok 2017 a fotbalové Monako bylo na vrcholu svých sil. Kromě toho, že vyhrálo Ligue 1 s velkým přehledem, v Lize Mistrů dokráčelo až do semifinále. Do kádru patřili hvězdy jako Kylian Mbappé, Bernardo Silva, Benjamin Mendy nebo Tiemoko Bakayoko. 

Kromě již zmíněných hvězd byl nedílnou součástí sestavy také francouzský reprezentant Djibril Sidibé. Ten společně s Mendym vytvořil údernou dvojici beků. Velké přestupy se týkali všech hvězd týmu, až na Sidibého, který v Monacu zůstal. 

Sidibé si tak velkou šanci na přestup nechal utéci a kromě hostování v Evertonu v sezóně 2019/2020, se za hranice Francie nepodíval. V Monacu mu však letos v létě vypršela smlouva a tak se jako volný hráč mohl domluvit na angažmá takřka kdekoliv.

Jeho nová destinace překvapila. Bude totiž nastupovat v řecké nejvyšší soutěži, Super League za AEK Athény. Zde se například potká s Domagojem Vidou, který byl na minulém Euro hvězdou Chorvatů. 

Sidibé přichází jako volný hráč a pro AEK se jedná o velkou posilu do bojů o titul, ve kterém budou soupeři jako Olympiakos, Paok nebo Panathinaikos. Právě Řecko může být tou pravou destinací, kde znovu nastartovat kariéru a vrátit se do sedla.