Sparta je největší klub v Česku a pro mě to bude posun v kariéře, vůbec jsem neváhal, nechal se slyšet Kovář

Český mládežnický reprezentant Matěj Kovář se po čtyř a půl letech v Anglii vrátil zpět do své rodné země. V rozhovoru pro oficiální web Sparty zhodnotil angažmá v Manchesteru United, zdůvodnil, proč se rozhodl právě zamířit na Letnou, nebo jak se těší na spoluhráče z jednadvacítky.

Sparta je největší klub v Česku a pro mě to bude posun v kariéře, vůbec jsem neváhal, nechal se slyšet Kovář

Rozhodování pro podpis na Letné nebylo dlouhé. „Byla to nejlepší nabídka, kterou jsem dostal. Sparta je největší klub vČesku a vidím to jako posun vmé kariéře. Takže když jsem poprvé o této možnosti slyšel, vůbec jsem neváhal a mým jediným cílem bylo dostat se na Letnou,“ uvedl na klubovém webu Sparty dvaadvacetiletý brankář.

Angažmá v Manchesteru United byl zpočátku velký šok. „Po fotbalovém stránce to byl vprvní řadě obrovský skok vporovnání sČeskem. Když jsem vsedmnácti letech přicházel, tak pro mě nebylo vůbec jednoduché si zvyknout vpodstatě na všechno. Nabídku od Manchesteru United ovšem nedostáváte každý den, takže jsem se rozhodl pro tuto cestu a zpětně jsem rád, že jsem tak udělal,“ pokračoval.

Kovář byl navíc odmala fanoušek United a brankáře Davida De Gey. „Klukovské sny se plní a když jsem dostal příležitost sním trénovat, tak se splnil jeden i mně. Bylo to něco neuvěřitelného. Podle mě to je jeden znejlepších brankařů na světě. Bylo úžasné sním být vkaždodenním kontaktu a mít možnost učit se od něj, byla ještě lepší,“ s nadšením poznamenal.

Na Letné řadu hráčů zná z jednadvacítky. „Kluků ze Sparty je na repre srazech pokaždé hodně, což je super, vždycky si totiž máme co říct. Je to zajímavá shoda okolností. Mám snimi skvělý vztah, jak sKarou, tak sVíťasem, i Láďu Krejčího jsem zažil v minulé jednadvacítce. Na všechny kluky se těším a nemůžu se dočkat,“ dodal odchovanec Slovácka.