V očích Čapka je větším favoritem na titul Slavia: Má širší kádr než Plzeň a řekl bych i kvalitnější hráče

Dlouholetý komentátor České televize Pavel Čapek uvedl, že ho v základní části Fortuna:ligy nejvíce překvapilo umístění Hradce Králové a Jablonce. 

V očích Čapka je větším favoritem na titul Slavia: Má širší kádr než Plzeň a řekl bych i kvalitnější hráče

"Určitě jsou tam dvě velká překvapení. Nováček Hradec obsadil šesté místo ve skupině o titul, naopak Jablonec bude muset bojovat o záchranu a nemá nic jistého. To jsou podle mně na obou pólech tabulky velká překvapení," uvedl v interview pro ČT Sport čtyřiašedesátiletý odborník.

O víkendu se rozjede nadstavba a tedy i skupina o titul. Koho v ní favorizuje? Třetí Sparta už by to být neměla...

"Po nečekané porážce Sparty v Olomouci řekl trenér Pavel Vrba, že cítí, že Sparta ztratila reálnou šanci bojovat o titul, takže dramatický souboj slibuje pouze přetahovaná mezi Slavií a Plzní," doplnil na webu ceskatelevize.cz známý sportovní novinář.

Slavii, která útočí na čtvrtý primát v řadě, staví o něco výše než bod ztrácející Viktorii a to i přesto, že měl západočeský výběr v posledních týdnech snesitelnější program.

"Slavia teď třeba porazila Zlín 3:0, ale měla problém narozdíl od Plzně, že hrála i v Evropě, tedy v náročném rytmu, musela se koncentrovat na dva cíle, má širší kádr než Plzeň, řekl bych i kvalitnější hráče," podotkl moderátor, který se kromě fotbalu specializuje i na lyžování či veslování.

"V mých očích je Slavia větším favoritem v souboji o titul, ale Plzeň zaslouží velký respekt, protože tam trenér Bílek nepracuje v optimálních podmínkách, protože je veřejným tajemstvím, že Plzeň už nějakou dobu shání nového majitele a nejsou tam úplně ideální finanční podmínky," uzavřel na serveru ceskateleivze.cz rodák z České Lípy.

Jurásek je budoucnost, s Provodem a Holešem roste síla Slavie takřka exponenciálně. Proč nebudou mít Ousou a Kačaraba lehké spaní?

Zdroj: ceskatelevize.cz