Kovář rozšířil svou slávistickou bilanci snů. V Edenu operuje již více než 5 let a ještě nikdy neprohrál zápas

Jindřich Trpišovský poskytl svému šestatřicetiletému svěřenci Přemyslu Kovářovi ve 30. kole Fortuna:ligy proti Zlínu první start v sezoně a neučinil tak náhodou.

Kovář rozšířil svou slávistickou bilanci snů. V Edenu operuje již více než 5 let a ještě nikdy neprohrál zápas

Bývalý gólman Ústí, Viktorie Žižkov, Varnsdorfu i Liberce si totiž mohl dát natáhnout svou šňůru neporazitelnosti v sešívaném trikotu.

Čtyřnásobný vítěz české ligy je totiž v Edenu již od ledna 2017, čili více než pět let a za tu dobu ještě ve Vršovicích neokusil hořkost porážky...

Kdo vůbec přišel s nápadem, aby Ondřeje Koláře v závěru na pár minut nahradil právě muž se zkušenostmi z izraelského i bulharského fotbalu?

"Přéma je už v určité funkci de facto můj nadřízený, takže jsem ho tam musel pustit. Domluvili se na tom s Kolářem, Mandous onemocněl a dostal teploty, nebyl k dispozici. Přéma letos ještě nenaskočil, takže se to za tohohle stavu nabízelo," uvedl po jasném skalpu zlínských Ševců šestačtyřicetiletý trenér.

"Byla k tomu příležitost, nebylo to nic vůči soupeři, ale chtěli jsme, aby měl Přéma start a rozšířil svoji neporazitelnost na brankářském postu ve Slavii. Je tady pět let, a ještě neprohrál zápas, rozšířil tak svoji bilanci," usmíval se webem slavia.cz citovaný šéf Talovjerova, Oscara či Baha.

Kovář skutečně ve svých sedmnácti slávistických soutěžních vystoupeních neokusil hořkost porážky. Ať už to bylo v české lize, v domácím poháru, nebo v Evropské lize.

Čtyřiadvacátý dubnový den proti hradeckým votrokům ale rodák z Boskovic asi opět usedne jen na tribunu, případně lavičku náhradníků.

Čtyři nejčastěji faulovaní hráči současné české ligy za posledních 8 let? Tři z nich působí na Moravě

Zdroj: slavia.cz