Přímá náhrada za Hložka? Rosický už má jednat se Sigmou o někdejším slávistickém cíli Daňkovi...

Protože se zdá být velmi pravděpodobné, že bude Adam Hložek za pár měsíců mávat Spartě, sportovní ředitel letenského "S" Tomáš Rosický už pokukuje po náhradě.

Přímá náhrada za Hložka? Rosický už má jednat se Sigmou o někdejším slávistickém cíli Daňkovi...

Ta je ještě o něco mladší než v zahraničí žádaný český reprezentant a v poslední době pracuje na Andrově stadionu pod bývalým koučem Sparty Václavem Jílkem.

Ano, podle informací Deníku Sport už jedná Sparta se Sigmou Olomouc o útočícím záložníkovi Kryštofu Daňkovi, jenž byl ještě před pár měsíci spojován s odchodem do Slavie.

Kolegovi Hubníka, Jemelky či Beneše je devatenáct, ale i tak už je pevnou součástí české jednadvacítky, jíž velí Jan Suchopárek. V české nejvyšší soutěži debutoval před necelými dvěma lety a momentálně je na dvaapadesáti vystoupeních.

Pokud jde o právě probíhající ročník 2021/2022, 26 startů a 1670 odehraných minut se mu v olomouckém trikotu podařilo přetavit ve dvě branky a dvě asistence, s tím, že statistiky mu napočítaly i 20 vybídnutí do gólových šancí.

Mladíkovi se skvělou levačkou, výtečným vyvezením i krytím míče, nehledě k dobrému driblinku, sebevědomí a velmi dobré fyzické kondici, se mimochodem podařilo skórovat také v MOL Cupu.

Na serveru transfermarkt.com u něj svítí částka přesahující 20 milionů korun. Pro třetí tým Fortuna:ligy by to však neměl být problém - za nejproduktivnějšího hráče soutěže, který má dvoucifernou položku u gólů i přihrávek, by totiž měli na Praze 7 utržit několikanásobně vyšší sumu.

Smlouvu na Andrově stadionu má klient agentury Sport Invest do června 2025, tak dlouho ho však na Hané jen těžko udrží a to i kdyby se sportovní manažer Ladislav Minář na hlavu stavěl. Už brzy si tak může vydělávat na chleba v metropoli.

P.S.: Další kolo jednání může klidně proběhnout právě předposlední dubnovou středu, kdy dorazí letenské "S" na Andrův stadion.

Konec ve čtvrtfinále EKL? Na extra velké chlubení to není. Slavii chci vidět hrát Champions League, říká Vízek

Zdroj: isport.blesk.cz