Voltr chce Žižkovu pomoci i kvůli neuvěřitelným fanouškům, kteří mají za neúnavné povzbuzování jeho velký obdiv

Třicetiletý forvard Radek Voltr toho na profesionální fotbalové mapě nezažil málo a v minulosti prošel Hradcem Králové, Čáslaví, Slavií, Jihlavou, Karvinou, Libercem i Příbramí, s tím, že aktuálně lze zastihnout ve Viktorii Žižkov, do níž se po sedmi letech vrátil letos v zimě.

Voltr chce Žižkovu pomoci i kvůli neuvěřitelným fanouškům, kteří mají za neúnavné povzbuzování jeho velký obdiv

Své nejgólovější časy kariéry prožil zkušený útočník právě na Praze 3 a to v sezonách 2013/2014, respektive 2014/2015. "Tenkrát jsem přišel v průběhu podzimu, cítil jsem zájem jak klubu, tak trenéra Trpišovského. I proto jsem byl moc rád, že mi to tam začalo padat a já mohl důvěru začít ihned vracet," zavzpomínal si na ony roky ofenzivní hráč posledního celku FNL.

Žižkovská adresa hráči pomohla stejně jako svého času Tomáši Součkovi. "To stoprocentně. Viktorka mi, podobně jako Sukovi, nastartovala kariéru. I když on se tedy zastavil trochu dál," usmíval se serverem fkvz.cz citovaný Voltr, který na staronové adrese nastupuje s číslem 33.

Sám zatím na jaře neskóroval. Proč se Viktoria na branky tolik nadře? "To kdybychom věděli. Na každém tréninku se tomu věnujeme, stejně tak makáme na zlepšení koncovky. Musíme na tom dělat dál a snad se nám to podaří brzy zlomit," burcoval Voltr, jehož slova zaznělo na webu fkvz.cz.

Kolega Sukenníka, Batioji či Gabriela dosud naskočil na 298 minut. Není to málo? "Chci samozřejmě hrát každý zápas a být mužstvu prospěšný. Přišel jsem do týmu až v závěru přípravy a na svoji šanci jsem si musel počkat, tak to ve fotbale chodí. Udělám maximum, abych týmu pomohl, výkonem i góly," doplnil zkušený fotbalista, který odehrál celý duel až pod novými trenéry. "Vždy se na hřišti snažím odevzdat maximum. Věřím, že brzy přijdou i ty góly a hlavně, že začneme sbírat body."

Proč se ale vracel na adresu, ze které se asi bude poroučet do ČFL? "Když jsem v zimě přicházel, věděl jsem, že je na tom Viktorka výsledkově a bodově špatně. I to byl jeden z hlavních důvodů mého návratu. Chci klubu pomoci, také už kvůli fanouškům, kteří jsou neuvěřitelní. I v těchto těžkých časech nás neúnavně povzbuzují a mají můj velký obdiv. Moc si toho vážíme a věřím, že jim co nejdříve uděláme taky trochu radost," zakončil na fkvz.cz hradecký rodák, jehož tým zatím naposledy remizoval s Třincem a o víkendu si to rozdá s Chrudimí.

Vydrovi končí v Burnley smlouva. Kde by mohl hrát český reprezentant v příští sezóně?

Zdroj: fkvz.cz