Chrudim udělala v dohrávce třiadvacátého kola důležitý krok k záchraně

Vloženým 23. kolem pokračovala ve středu před velikonočními prázdninami Fortuna Národní liga. Kolo bylo uzavřeno až první květnovou středu dohrávkou zápasu Chrudimi s Táborskem. Právě domácí udělali důležitý krok k záchraně.

Chrudim udělala v dohrávce třiadvacátého kola důležitý krok k záchraně

Vyjasňovat se začíná na obou koncích tabulky. Zatímco na čele má Brno po klopýtnutí Vlašimi možnost navýšit svůj náskok sedm kol před koncem v případě výhry nad Ústím na solidních čtrnáct bodů, na opačném pólu Žižkov po další prohře, tentokrát v městském derby s Duklou ztácí právě na Armu už dvanáct bodů a vzhledem k jeho dosavadnímu zisku 11 bodů ve 23 zápasech to nevypadá, že by byl schopen ve zbytku souteže efektivně danou ztrátu smazat. V dalších zápasů zaujala snad první branka Lukáše Juliše za béčko Sparty ve druhém jeho startu po návratu po dlouhodobém zranění. V posledním zápase kola si pak poněkud zahrávalo Brno, které po dominantním prvním poločase v tom druhém pustilo Ústí do hry, nakonec ale "Flinta" tři body uhrála a dál míří do nejvyšší soutěže.

Jediná branka z 34. minuty rozhodla o vítězi dohrávky přeloženého utkání Fortuna : Národní ligy mezi zachraňující se Chrudimí a Táborskem. O jedinou a rozhodující branku se postaral Filip Firbacher, který hlavou využil tlaku fotbalistů Táborska. I přestože si hosté vytvořili několik dobrých šancí minimálně k vyrovnání, branku se jim vstřelit nepodařilo. Chrudim tak udělala důležitý krok k záchraně druhé ligy a posunula se na třinácté místo tabulky.

Dukla Praha - Viktoria Žižkov 3:1
Branky: 35. Kovernikov, 38. Kozel, 60. Souček (z pen.) - 29. Batioja

Třinec - Varnsdorf 1:1
Branky: 52. Dědič - 90 (+4). Richter

Vlašim - Sparta B 1:1
Branky: 47. Gnigue - 10. Juliš

Vyškov - Příbram 0:1
Branky: 63. Pilík

Jihlava - Líšeň 1:0
Branky: 71. Křišťál

Opava - Prostějov 2:1
Branky: 32. Helešic,  81. Janoščin - 11. Omale

Brno - Ústí 2:1
Branky: 41. Fousek, 44. Přichystal - 77. Krobot