Slavia si podruhé v historii zahraje Ligu mistrů, chybět nebudou ani Bruggy s Ajaxem

Pražská Slavia doma dokázala vyřadit rumunskou Kluž z boje o Ligy mistrů a sama se tak probojovat do skupinové fáze prestižní evropské klubové soutěže. Stalo se tak podruhé v historii, neboť jedinou účast doposud vršovický tým pamatuje z roku 2007. V Edenu dokázal aktuální český mistr zvítězit trefou Bořila ve druhém poločase.

První poločas branku nenabídl, ale rozhodně se diváci nenudili. Domácí si vytvořili zajímavou šanci, ale Masopust tváří v tvář brankáři hostů loboval nepřesně. Radost ale přišla v 66. minutě, kdy osamocený Bořil prosvištěl polovinou soupeře a přesnou střelou k zemi rozhodl o postupu Slavie do Ligy mistrů.

Slavia však nebojovala jako jediná o účast ve skupinové fázi tohoto ročníku. Výhrou 2:0 se do prestižní milionářské soutěže katapultoval i nizozemský Ajax, který dokázal vyřadit kyperský APOEL. Dalším postupujícím jsou belgické Bruggy, které v domácí odvetě přetlačily rakouský Linz. Osudným se pro hosty stalo vyloučení v 81. minutě.

Výsledek odvety 4. předkola Ligy mistrů:
Slavia - Kluž 1:0 (66. Bořil), první zápas 1:0, postupuje Slavia
Ajax - APOEL 2:0 (43. Álvarez, 80. Tadić), první zápas 0:0, postupuje Ajax
Bruggy - LASK Linz 2:1 (70. Vanaken, 89. Dennis - 74. z penalty Klauss), první zápas 1:0, postupují Bruggy