Nepotřebujeme se inspirovat Slavií, říká Csaplár před duelem s Teplicemi. Ševci mají za úkol odčinit prohru v derby

Zlínu se úvod sezóny moc nepodařil, má na svém kontě pouze tři body za vítězství s Libercem a před týdnem prohrál utkání v derby se Slováckem, v předehrávce pátého kola doma proti Teplicím se tak tým Josefa Csaplára bude snažit nepříznivý vývoj ročníku napravit.

Nepotřebujeme se inspirovat Slavií, říká Csaplár před duelem s Teplicemi. Ševci mají za úkol odčinit prohru v derby

Ani Teplicím ale úvod sezóny nevyšel podle představ, Skláři remizovali s Příbramí 1:1 a poté doma ostudně podlehli Slavii 1:5. Chuť si však napravili v zápase v Ostravě, kde Baník porazili 1:0. Čtvrté kolo ani neodehráli, neboť jejich soupeř Mladá Boleslav měl problémy s dopravou a Teplice středočeskému týmu vyhověly a utkání je tak odloženo. 

I přesto ale na zlínské Letné nastoupí jako mírný favorit právě teplický tým. "Respektujeme soupeře, vnímáme jejich sílu ve venkovních utkáních, ve kterých zatím získali 4 body. Viděli jsme jejich poslední zápas v Ostravě, kde jsme se byli podívat osobně a vyhráli 1:0," nechal se slyšet Josef Csaplár.

Teplice letos našly jediného přemožitele, mistrovskou Slavii Praha. Právě hrou sešívaných by se mohli Zlínští inspirovat, aby svého soupeře porazili. "Inspiraci vždycky hledám ve svém vlastním týmu. Vnímáme všechny informace o soupeři a tahle k nim určitě také patří, rozebíráme všechny podněty, které o Teplicích máme," odmítá Csaplár, ačkoliv rozbor zápasu se Slavií si v kabině Zlín jistě pustil.

Jeho tým minulý týden prohrál se Slováckem 0:1 a hraje tak nejen o tři body, ale i o to, aby si získal zpět přízeň fanoušků. "Určitě musíme mít motivaci odčinit derby. Když se ještě vrátím naposled k tomu derby, všiml jsem si, kolik přijelo zlínských fanoušků a to jejich choreo. Hrozně se mi to líbilo a moc jsem to ocenil, že si s tím dali práci a mrzí mě, že to říkám až teď," pokračoval kouč Zlína.

Na závěr vyjádřil nespokojenost s ligovým systémem a to, že se utkání neodehraje o víkendu, nýbrž už v pátek večer. "Fotbalové utkání je pro mě svátek. Mělo by se hrát pod světly jako divadlo. Jestliže je to svátek, tak ten připadá na sobotu a neděli. Rozdělování na pátek až pondělí je dle mě nešťastné," vyjadřuje zlínský web myšlenky trenéra.