Mají mimořádně silný útok, je si Vrba vědom belgického soupeře. Ví však, co bude pro Antverpy nevýhodou

Viktoria Plzeň vstoupila do ligové sezóny dobře, po prohře v řeckém Pireu 0:4 ale remizovala s Bohemians 0:0 a není tak zrovna v nejlepší formě. To se bude snažit vyvrátit v předkole Evropské ligy, kde narazí na belgické Royal Antverpy. V Belgii zahájí Plzeň svou kampaň v Evropské lize už ve čtvrtek večer.

Mají mimořádně silný útok, je si Vrba vědom belgického soupeře. Ví však, co bude pro Antverpy nevýhodou

Pavel Vrba už s Plzní několikrát hrál základní skupinu Ligy mistrů, jeho tým už vyzval AC Milán, Barcelonu, Bayern Mnichov či Real Madrid. Letos si ale znělku Ligy mistrů kvůli zpackanému zápasu v Řecku nezahraje, záchranou by však mohla být základní skupina Evropské ligy. V této soutěži loni Plzeň nestačila v šestnáctifinále na Dinamo Záhřeb.

Do šestnáctifinále je ale ještě dost daleko, prvním krokem je přejít přes Antverpy. Poté ale přijde ještě jeden soupeř, aby se Plzeň dostala alespoň do základní skupiny. S belgickou soutěží má už zkušenosti stoper Viktorie Jakub Brabec, který proti Antverpám nastoupil už dříve. "Na ten zápas si pamatuji. Měli jsme velmi dobrý vstup, vedli jsme o poločase snad 3:0. Pak nás soupeř zatlačil... Vím, že to zítra bude těžké utkání, ale věříme si,“ vzpomíná na utkání, které jeho Genk vyhrál 5:3.

„Belgická liga je specifická, obrana není tolik vázaná taktikou, hraje se hodně odděleně od útoku. Zápasy bývají otevřené a zrovna Antverpy jsou přesně ten tým, který to tak má. Hrají na brejky, nahoru dolů a já doufám, že se do toho s nimi pouštět nebudeme,“ doplňuje pak pro klubový web někdejší Sparťan Jakub Brabec.

Trenér Pavel Vrba ale věří v postup svého týmu. Právě účast v evropských pohárech z něj udělala věhlasného trenéra na místní poměry a to chce potvrdit i v této sezóně. „Měl jsem je možnost vidět v těchto zápasech. Mají mimořádnou ofenzivu, určitě bude rozhodovat to, jestli ji dokážeme eliminovat. Pokud se nám to podaří, máme šanci postoupit. Věřím, že dvojzápas bude pro oba týmy náročný,“ domnívá se šéf viktoriánské lavičky.

Antverpy ovšem rekonstruují tribunu a utkání se tak bude muset odehrát na nedalekém stadionu krále Baudouise. Právě to by mohla být podle Vrby malá výhoda. „To, že Antverpy nemohou hrát na svém stadionu, je pro ně nevýhoda. Určitě to nebude takový hukot. Na druhou stranu mají velmi silné mužstvo do ofenzivy a určitě nás čeká těžký soupeř,“ nechce však kvůli této maličkosti podcenit soupeře.