Novák: Jestli jsem Sparťan? O tom se teď vyjadřovat nemůžu. Jeho Trabzonspor se večer představí na Letné

Utkání třetího předkola Evropské ligy bude zajímavé hlavně pro obránce Trabzonsporu Filipa Nováka. Český reprezentant se po nějaké době opět ukáže na českém klubovém trávníku a to zrovna proti týmu, kterému podle všeho odmalička fandí.

Novák: Jestli jsem Sparťan? O tom se teď vyjadřovat nemůžu. Jeho Trabzonspor se večer představí na Letné

Novák se však narodil v Přerově, prosadil se ve Zlíně a v Jablonci a přes Dánsko se dostal až do tureckého Trabzonsporu. I přesto ale ještě jako hráč v české lize neskrýval svůj nadstandardní vztah k pražské Spartě. Právě Trabzonspor byl Spartě přidělen a Novák už ve čtvrtek večer nastoupí na Letné.

„Nezlobte se, ale k tomu se fakt teď nemůžu vyjadřovat. Ale když se to říká...“ prozradil ohledně svého "údajného" sparťanství. Nyní to ale musí jít stranou. „Českou ligu v Turecku sleduju pravidelně. Vím, jak Sparta hrála letošní ligové zápasy. S trenérem jsem to už rozebírali a ještě spolu mluvit budeme. Chci poradit, poukázat na některé věci, které by nám pomohly,“ pokračoval Novák na tiskové konferenci.

Na Letné už několikrát nastoupil v dresu Jablonce, ale i v české reprezentace, kde dostává pravidelně pozvánky na srazy. „Jsem rád, že jsem tady. Že se v Česku ukážu i v klubovém dresu,“ připustil však. Novák je stabilním členem základní sestavy trenéra Karamana a očekává se, že jej kouč nasadí i v duelu na Letné. To i proto, že má s českým fotbalem logicky zkušenosti.

„Je to otevřené, my i Sparta máme stejný cíl. Já věřím, že potvrdíme výkony z minulé sezony a postoupíme,“ doufá však Novák v postup svého současného zaměstnavatele. Pomoct by mu k tomu mohl i John Obi Mikel, někdejší hvězda Chelsea a nová akvizice Trabzonsporu. „Je vidět, že má něco za sebou. Sice se do přípravy připojil později a nevím, jestli proti Spartě nastoupí, ale jsem rád, že takový hráč k nám přišel,“ prozradil.

Výhoda Sparty je ovšem to, že už odehrála čtyři ligová utkání, kdežto v Turecku zatím sezóna nezačala. Na druhou stranu ji ale nebudou moct podpořit domácí fanoušci, neboť UEFA Letnou zavřela. „Jakmile Sparta přijede k nám do Trabzonu, tak se má na co těšit,“ říká však Novák ohledně atmosféry na stadionu v odvetě v Turecku za týden.