Oddechl jsem si, přiznává Csaplár. Jeho Zlín má první body v sezóně

Konečně se Zlín dočkal. Ve třetím kole získal první body v nové sezóně Fortuna ligy. Po těsné prohře s mistrovskou Slavií a po špatném výkonu v Olomouci doma Ševci zdolali Liberec. Oddechnout si tak mohl nový trenér Josef Csaplár.

Oddechl jsem si, přiznává Csaplár. Jeho Zlín má první body v sezóně

Se Slavií přitom Zlín vůbec nepodal špatný výkon. V Olomouci to bylo horší, proti Liberci se doma na Letné ale Csaplárův tým uvedl dobře. Vstřelil i první gól v sezóně, který měl na svědomí Tomáš Poznar. Po vyrovnání Romana Potočného vrátil Zlín do vedení Dominik Mašek, na což už Slovan nedokázal odpovědět, oba týmy tak po třech kolech mají na svém kontě tři body za jednu výhru, kterou si Liberec připsal na úvod sezóny v Ostravě.

„Měli jsme zajímavé možnosti, zajímavé šance a aspoň jsme se dvakrát trefili. Potěšil nás nejen výkon, ale i výsledek. Oddechl jsem si nejen kvůli sobě, ale všem lidem ve Zlíně. Všechno má svoji hranici, tohle je takové potvrzení toho, co jsme hráli a dnes z toho byly body,“ nechal se slyšet po zápase kouč Zlína Josef Csaplár, jenž konečně viděl svůj tým skórovat i bodovat.

„Poprvé ve své kariéře jsem hrál na tři beky. Oprášil jsem italské knížky a vrhl se na to. Celý týden jsem byl pilným studentem. Ve Zlíně je hodně dobrých záložníků a tři zajímaví defenzivní hráči. Proto ta změna,“ vysvětloval pak Csaplár zvláštní rozestavení svého týmu. Ta se ale očividně vyplatila a je otázkou, zda v tom budou Ševci pokračovat i v dalších kolech.

Na liberecké straně logicky radost nepanovala. „Nevstoupili jsme do zápasu podle mého gusta, neudrželi jsme balon, i když jsme měli dvě slušné střely. Pak jsme se do hry dostali, byli jsme i nebezpeční. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem, ale už jsme po vyrovnání nedokázali odpovědět na vedoucí gól Zlína. Hodně nám pomohlo střídání v poločase, kdy přišel Malinský. Měli jsme na bod a je škoda, že jsme na něj nedosáhli. Pořád nám chybí kvalita v koncovce,“ mrzelo kouče Slovanu Pavla Hoftycha.

(zdroj: fotbal.idnes.cz)