Příbram i Zlín se radují z prvních výher v sezoně, Krmenčík se připomněl dvěma góly

Příbram a Zlín vstupují do třetího kola nejvyšší české soutěže výhrou a napravují tak svá předchozí zaváhání. Plzeň se díky Krmenčíkovi a Brabcovi prostřílela skrze Karvinou.

Příbram před zraky vlastního publika konečně urvala první výhru v sezoně. Stalo se tak proti Bohemce, která si v prvním poločase vůbec nevěděla rady, když na branku svého soupeře nevyslala ani jednu střelu. Začátkem druhého poločasu už klokani prohrávali o dva góly, což pro ně konečně bylo signálem, že je na čase se zápasem něco dělat. A také že udělali. Nejprve přišlo v 54. minutě snížení a o 16 minut rovnou i vyrovnání. O obě branky se postaral Keita. Příbram, ač zaskočena nečekanou aktivitou hostů, se s vyrovnaným stavem nehodlala smířit, a tak si po rohovém kopu přesně mířeným na hlavičku Voltra vzala vedení v 81. minutě zpět. Výsledek 3:2 vydržel až do konce utkání.

Podobně zabral i Zlín, jenž si rovněž připsal první výhru v sezoně. Stalo se tak nad těžkým Libercem, který v zápase nepříjemně kousal, ovšem do vedení se nedostal. Ševci otevřeli skóre v 24. minutě po trefě Poznara. Na tento zásah zareagoval v 60. minutě hostující Potočný, na což opět zareagovali domácí, kteří o šest minut později dali rozdílovou branku na 2:1 po zásahu Maška.

Viktoriáni vstoupili do utkání proti Karviné v plné parádě, když svého soupeře dostali pod konstantní tlak, který vyústil v 8. minutě Krmenčíkovou hlavičkou na 1:0. Postupně se hosté také začali dostávat do hry, ale vyložené nebezpečí z toho až do druhého poločasu neplynulo. Ve druhé půli se naopak Limberský dopustil ve vápně faulu, po němž následoval pokutový kop a ten Rundič s bezpečím proměnil. Následně se dostali ke slovu opět domácí, kteří si nechtěli výhru nechat ujít. Nejprve se prosadil znovu Krmenčík a chvíli na to ještě Brabec. Karviná v závěru korigovala gólem Petráňě na finálních 3:2.

FORTUNA:LIGA, 3. kolo:

1.FK Příbram – Bohemians Praha 1905 3:2 (1:0)
Branky: 12. Kodr (Jan Rezek), 47. Michal Škoda, 81. Voltr (Jan Rezek) – 54. Keita, 70. Keita (Záviška)
Karty:   36. Tregler (PRI), 37. Cmiljanović (PRI) – 71. Šmíd (BOH), 74. Vodháněl (BOH)
1.FK Příbram: Boháč – Šimek, Tregler, Cmiljanović, Kodr – Alvir (88. T. Jablonský), Jan Rezek (C), Ma. Zeman (75. Hájek), Soldát – Michal Škoda (70. Voltr), Polidar
Bohemians Praha 1905: Valeš – Hůlka, Jindřišek (C), Šmíd – Bartek, Vacek (86. J. Rada), Hronek, Podaný – Vaníček (55. Záviška), Keita, Vodháněl (86. Nečas)
Rozhodčí: Emanuel Marek. Asistenti: Zdeněk Dobrovolný, Jan Váňa

FC Fastav Zlín – FC Slovan Liberec 2:1 (1:0)
Branky: 24. Poznar (Čanturišvili), 66. Mašek – 60. Potočný (Malinský)
Karty:   39. Oscar (LIB), 70. Mikula (LIB), 80. Kačaraba (LIB)
FC Fastav Zlín: S. Dostál – Matejov, Hlinka, P. Buchta, Azackij – Mašek (88. Bartošák), Hnaníček (65. Podio), Jiráček (C), Čanturišvili – Fantiš (56. Džafić), Poznar
FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Koscelník (46. Malinský), Breite (C), Mara (80. Nešický), Oscar, Potočný – Musa (65. Pešek)
Rozhodčí: Klíma – Caletka, Leška

FC Viktoria Plzeň – MFK Karviná 3:2 (1:0)
Branky: 8. Krmenčík (Kayamba), 63. Krmenčík (Řezník), 69. Brabec (J. Kovařík) – 52. Rundić (pen.), 84. Petráň (J. Šašinka)
Karty: 87. J. Kopic (PLZ) – 31. Galuška (KAR), 65. Bukata (KAR)
FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Pernica, Brabec, Limberský – Hrošovský (C), Janošek – Kayamba (65. J. Kovařík), Mihálik, J. Kopic (90. Hloušek) – Krmenčík (85. Chorý)
MFK Karviná: Pastornický – Ndefe, Kouřil, Rundić (C), Čonka – Smrž (46. Bukata), Marek Hanousek – Putyera (81. Puchel), Janečka, Galuška (67. J. Šašinka) – Petráň
Rozhodčí: Ginzel – Moláček, Vaňkát