Radakovič: Musíme zvládnout vyhrát 3 nebo 4 zápasy po sobě, pak půjde naše sebevědomí nahoru

Sparta se poprvé v nové sezoně představí na hřišti soupeře. Po dvou domácích představením proti Slovácku a Jablonci ji bude možno zastihnout v pondělí v Českých Budějovicích, kde už se na ni těší tamní vyprodaný Střelecký ostrov.

Radakovič: Musíme zvládnout vyhrát 3 nebo 4 zápasy po sobě, pak půjde naše sebevědomí nahoru

Letenským úkolem číslo 1 bude navázat na poslední tři body. "Samozřejmě, nálada je teď dobrá, ale hlavní úkol je teď udržet koncentraci a co nejlépe se přichystat na příští zápas. Musíme zvládnout vyhrát tři nebo čtyři zápasy po sobě, pak samozřejmě půjde naše sebevědomí nahoru. Náš výkon proti Jablonci, kombinační fotbal, velký počet centrů, to všechno se mi moc líbilo. Na to musíme navázat," burcoval na webu sparta.cz srbský stoper Uroš Radakovič.

Martin Hašek zatím zasáhl jen do jednoho duelu ze dvou. Na jihu země by mu však základní sestava utéci neměla. "Je potřeba, abychom každý hráli na maximum svých možností a dokonale se snažili plnit to, co se po nás chce. Podrobnější plán si teď ale samozřejmě necháme pro sebe. V minulém zápase jsme byli dost na balonu, ale možná to bylo i tím, že Jablonec tam měl dost okének a usnadnil nám to, ovšem na to se historie neptá, vytěžili jsme z toho kvalitní hru. Teď je potřeba v tom pokračovat," doplnil středopolař s minulostí v Bohemians 1905.

A co pohled asistenta Jiřího Saňáka? "Budějovice hrají ligu po čtyřech letech, bude tam nováčkovské nadšení a zaplněný stadion. Určitě budou bojovní a mít dobrou organizaci hry. V těchto atributech musíme předčít soupeře a vložit do toho navíc přednosti, které máme. Naším úkolem, i z historického hlediska, je držet podobné výkony jako proti Jablonci trvale. My samozřejmě nemůžeme naplánovat výsledek, to každý, kdo dělal kolektivní sporty, asi ví. Ale co naplánovat můžeme, to je výkon. A ten po hráčích tvrdě požadujeme," uzavřel na stránkách sparta.cz člen realizačního týmu hlavního trenér Václava Jílka.