Jun o pohárových šancích Sparty: Vše nahrává Trabzonsporu, který ale může být přemotivovaný

Šestatřicetiletý internacionál Tomáš Jun, jenž má fotbalovou školu a čas od času by rád v pražské I.A třídě pomohl Zlíchovu, v minulosti prošel jak Spartou, tak Trabzonsporem. Jaké šance ve třetím předkole Evropské ligy oběma adresám někdejší český reprezentant s minulostí v Austrii Vídeň, Besiktasi Istanbul či Jablonci dává? I to zaznělo v rámci jeho rozhovoru pro server sport.cz.

Jun o pohárových šancích Sparty: Vše nahrává Trabzonsporu, který ale může být přemotivovaný

O vzpomínkách na Trabzonspor...

"Hned jsem měl spoustu esemesek, co losu říkám. I z Turecka, jestli tam přijedu. Přestup do Trabzonsporu mi nepomohl, přibrzdil mě v kariéře. Dostal jsem prostě od života lekci. Když se mnou přestali počítat, chtěli se mě zbavit. Nesměl jsem trénovat s mužstvem a musel makat sáml. V Turecku jsem vlastně ztratil dva roky. Nebýt jich, mohl jsem pak třeba déle vydržet v reprezentaci nebo překonat 100 ligových gólů. Na druhou stranu mě taková facka zocelila. A Sparta dostala dobře zaplaceno za všechno, co do mě vložila."

O charakteristice tureckého protivníka...

"Trabzonspor je hodně těžký soupeř. Jeden ze špičkových tureckých klubů s tradičně velkými ambicemi. Mají krásný nový stadion a bláznivé fanoušky. O současném týmu Trabzonsporu už moc velký přehled nemám, stále znám spíš lidi kolem. A samozřejmě Fílu Nováka, s nímž jsem hrál ještě v Jablonci."

O uzavřeném stadionu Sparty...

"Když vezmu, že klíčová odveta se bude hrát v bouřlivém tureckém prostředí, vše nahrává Trabzonsporu. Na druhou stranu mohou být přemotivovaní, třeba se nechají vyloučit, takže nic není předem ztracené."