Že chybuje, nevrací se a není týmový? Kanga má geniální věci a patří mezi 3 nejlepší hráče celé ligy

Malý velký muž sparťanského prostředí Guélor Kanga, jenž se proti Jablonci blýskl kandidátem na trefu roku, byl po prvním kole Fortuna:ligy neúprosně kritizován. A to jak trenérským štábem z Letné na čele s Václavem Jílkem, tak novinářskou opcí včetně největšího specializovaného listu v zemi Deníku Sport.

Že chybuje, nevrací se a není týmový? Kanga má geniální věci a patří mezi 3 nejlepší hráče celé ligy

Zatímco jeho kiks byl rozebírán a zmiňován ze všech stran, o podobné chybě Michala Sáčka se nahlas vůbec nemluvilo. Po lehké mediální masáži se tak někteří fanoušci právem báli, aby ve druhém kole nefiguroval na lavičce náhradníků nebo nedejbože rovnou na tribuně.

Tak, jak se to stalo debutantovi Michalu Trávníkovi, nebo Ondřeji Zahustelovi, u nějž k tomu došlo zcela právem, protože pouze bojovnost a poctivý přístup by na Spartu při absenci nadstandardu stačit neměly.

"Některé změny byly vynucené - Zahustel i Trávník nebyli stoprocentní, hledali jsme různé varianty a vyšlo nám, že se nemůžeme bát postavit mladé hráče - Láďa Krejčí podal dobrý výkon a třeba Adam Hložek je přes svoje mládí pro nás v současné době klíčový hráč," chválil hlavní kormidelník mladou krev.

Osmadvacetiletý záložník, jehož je i přes výšku 167 centimetrů plné hřiště, je přitom neoddiskutovatelně jedním z nejlepších hráčů ligy. Jeden z našich zasvěcených informátorů tvrdí, že "mu tu nikdo neolizuje ani podrážky a že má v zápasech naprosto geniální věci".

Nutno podotknout, že i v nevzládnutém úvodním duelu proti Slovácku je měl. Někteří kritici přitom s oblibou hlásají, že se nevrací a že tedy nemůže ve Spartě vůbec hrát, že není týmový a podobná moudra.

Věc se však má jinak - Kanga si na place nemá s kým nahrát, nemá si s kým narazit, nemá koho vyslat do šance. Protože se zbytek mužstva v onom prvním kole v Generali aréně pouze plazil, nikdo si neuměl naběhnout nebo odskočit.

Sám bývalý hráč Crvene Zvezdy Bělehrad či Rostova se přitom nabízí pořád, chodí si pro míč až ke stoperům, protože ti ho k němu nedokážou dostat....

Teď o víkendu navíc bonus v podobě nechytatelné trefy do jablonecké sítě. "Kanga to trefil náramně. V tom je ten rozdíl – my pálíme jako zběsilí nad, Kanga při první možnosti trefí síť," vyprávěl Petr Rada na adresu šestnáctinásobného reprezentanta Gabonu.

Ten si mimochodem od začátku své letenské mise připsal na konto již 17 ligových tref během 40 vystoupení, což je na jeho post velmi slušná vizitka. Ostatně jak jsou na tom útočníci, kteří by měli být gólovými specialisty? Jen ať si sáhnou do svědomí.

Když se minule kritizovalo snad až doprostřed pracovního týdne, snad se tedy nyní bude podobně chválit a velebit. Ticho a absence respektu by to příliš nevyvážily.