Takhle to přeci nemůže fungovat stále! stěžuje si Guardiola na velice nabitý letní kalendář

Pep Guardiola je jednou z výrazných osobností, které měly vliv na zavedení zimní přestávky v Premier League. Nyní začíná upozorňovat na to, že tentýž problém se děje i v létě.

Takhle to přeci nemůže fungovat stále! stěžuje si Guardiola na velice nabitý letní kalendář

Hlavní problém španělský veleúspěšný kouč vidí v tom, že mají hráči málo volna na regeneraci. V zimě to bylo z toho důvodu, že tam nebyla žádná pauza, a tak nemohly anglické týmy naplno bojovat na více frontách, a nyní v létě je to kvůli podobnému problému. Nedostatek regenerace by mohl zapříčinit časná zranění a s nimi i špatný vstup do sezony.

„Je to šílené, prostě šílené,“ běsnil Guardiola, zatímco se začal připravovat na nový ročník Premier League. „My sice podstupujeme důležitou část přípravy, ale spoustě mým hráčů teprve začíná volno. Ten fotbalový kalendář nás zabíjí,“ poukazoval na to, že teprve nedávno skončila Copa America a s ní i Africký pohár národů.

„Měli jsme hráče na obou turnajích a teď je jasné, že potřebují více času na oddych, proto s nimi nemůžu počítat do začátku sezony. Kdybych je povolal, riskoval bych, že se zraní. Hráči jsou lidé a lidé potřebují dýchat. Je to šílené, chce to změnu, takhle to přeci nemůže fungovat stále,“ pokračoval ve stížnostech.

Sezona v anglické nejvyšší soutěži začíná v pátek 9. srpna. Manchester City nastupuje o den později, když se představí na půdě West Hamu. Pep Guardiola nebude moct minimálně do vstupního utkání počítat s plnou sestavou a podle současných reakcí to vypadá, že ani do druhého.