Budoucnost De Gey se začíná projasňovat. Jaké jsou jeho tužby?

Jeho jméno se řadí na vrchol nejlepších gólmanů současnosti, a i když ho v poslední sezoně doprovázelo pár špatných výkonů, přesto se na jeho služby Manchester United vždy spoléhal. Bude to tak i nadále?

Budoucnost De Gey se začíná projasňovat. Jaké jsou jeho tužby?

David De Gea má před sebou poslední rok smlouvy, což staví vedení Rudých ďáblů do velice nepříznivé pozice. Kdyby si nadaného brankáře se španělskými kořeny nechalo, může riskovat, že jim potom uteče zadarmo, na druhou stranu pokud vytrvají a on podepíše, zajistí si služby světové kvality na další léta dopředu.

Prakticky celé jaro se spekulovalo, zdali De Gea z Old Trafford odejde. Tyto spekulace byly kolikrát podpořeny vážným zájmem ze strany PSG, které tak trochu počítalo s tím, že jim odejde zkušený brankář Buffon. Jediné, co nám k tomuto tématu chybělo, bylo vyjádření od samotného gólmana. Ten se tak nyní rozhodl učinit.

„Právě s klubem vstupuji do své deváté sezony. Cítím se jako jeden z nejzkušenějších hráčů v poli. Potřebuji své zkušenosti přenést na hřiště a jít mnohým začínajícím klukům příkladem. Musí vědět, co to znamená nosit na hrudi znak Manchesteru United,“ pravil De Gea v rozhovoru pro stanici Sky Sports.

On sám má speciální přání. „V pár zápasech jsem už byl kapitánem. Je to pro mě čest nosit pásku a hájit znak klubu. Je to pro mě vzrušující představa, opravdu bych byl šťastný, kdybych byl jmenován novým kapitánem týmu,“ svěřovala se španělská reprezentační jednička.

Paradoxem ovšem zůstává, že ačkoliv David odhalil svá přání, tak stále nepodepsal novou smlouvu, kterou by se Rudým ďáblům zavázal na více než jednu sezonu. Budoucnost tedy napoví, zdali tak neučiní.