Obhájce titulu čeká na úvod sezóny neoblíbený Zlín. Hraje se tam špatně, přiznává Bořil

Na ligový ročník musí nejdéle čekat pražská Slavia. Obhájce titulu se představí až v pondělí, kdy zavítá do neoblíbeného Zlína. Právě Ševci jsou posledním týmem, kdo sešívané v lize porazil. Ani trenérovi Trpišovskému se na zlínské Letné nedaří. Přesto slávisté věří v povedený start sezóny. 

Obhájce titulu čeká na úvod sezóny neoblíbený Zlín. Hraje se tam špatně, přiznává Bořil

„Ve Zlíně je to nepříjemné a těžké. Jdeme do toho s pokorou, tři body jsou pro nás klíčové," řekl obránce Slavie Jan Bořil v rozhovoru pro klubový web. „Zlínu máme co vracet. Hraje se tam špatně, zapracovali jsme ale na tom a doufejme, že v pondělí to bude dobré a vyhrajeme,“ naráží Bořil na jarní klání, kdy Zlín značně zkomplikoval Slavii cestu za titulem. 

"Je tam všechno úplně jiné, specifické. Každý to vnímá trochu jinak a mně se tam zkrátka hraje špatně," přiznává Bořil. Zlín nově povede trenér Csaplár, zlínský tým tak bude mít dvojnásobnou motivaci vládnoucí mistry porazit. "Bude to od začátku těžké, chceme tam získat tři body. Je to hodně důležité, může nás to nakopnout. Pak se můžeme soustředit na další zápasy," pokračuje Bořil.

Slavia bude mít ohromně těžkou sezónu. V té loňské totiž kromě ligového titulu vyhrála i český pohár a navíc se dostala do čtvrtfinále Evropské ligy. Neexistuje moc reálných možností, jak by ta nadcházející sezóna mohla dopadnout lépe. "Obhajoba je vždy těžší. Navíc nám odešel Simon Deli, možná odejde i Ngadeu. Bude to velice těžké a napoví hned první zápasy," přiznává dvojnásobný vítěz Fortuna ligy.

Je ale logické, že bude fotbalová veřejnost pohlížet na Slavii jako na favorita. "Jako favorit se určitě necítíme," vyvrací nicméně Bořil. "Za favority považujeme asi všechny, začíná se od nuly," usmívá se. "Myslím si, že se budeme prát se Spartou a Plzní, možná nás někdo doplní, s nimi je to ale každý rok těžké. Nevím, kdo je větší adept, ale asi si to rozdáme my tři," nepřekvapil bek sešívaných.

(zdroj: slavia.cz)