I tento zápas může napovědět do složení příštího ročníku Fortuna ligy. Venku se hraje lépe, těší se Skuhravý

Fortuna národní liga, druhá nejvyšší soutěž, má hned tři tradiční prvoligové týmy - Zbrojovku Brno, Duklu Praha a Vysočinu Jihlava, spekulovat by se mohlo i o Hradci Králové či Viktorii Žižkov. Teoreticky mohou postoupit i tři kluby, jistý je však jen jeden. Na vítězství ve FNL byla nejvíce favorizovaná Zbrojovka Brno, té ale úvod sezóny úplně nevyšel.

I tento zápas může napovědět do složení příštího ročníku Fortuna ligy. Venku se hraje lépe, těší se Skuhravý

To však nic nemusí znamenat, Brno se klidně může probrat a celou soutěž vyhrát. Mnohem lépe na tom je ale Jihlava a Dukla. Vysočina se sedmi body ze tří utkání vede celou FNL o skóre před Pardubicemi, Dukla má pak kvůli prohře s Třincem na úvod sezóny o bod méně. Nyní ale jeden z těchto týmů ztratí opět, neboť se oba týmy setkají ve vzájemném utkání, zatímco Zbrojovka přivítá Ústí nad Labem a minimálně na jeden z těchto týmů se v případě výhry může dotáhnout.

Do všeho by mohly promluvit i Pardubice, které zavítají do ne příliš favorizovaného Prostějova, od tohoto týmu se ale postup nečeká, i když kdo ví. Ideální vstup do sezóně ale nemá ani Jihlava, ta na úvod pouze remizovala s Ústí nad Labem, což kouče Radima Kučeru stále mrzí. Dukla pro změnu nestačila na Třinec 3:2, další dva zápasy ale oba týmy vyhrály a dostaly se na vítěznou vlnu, minimálně jeden z nich o ni ale přijde.

Utkání pražské Dukly a Jihlavy na Vysočině začíná v pátek v 18:00 a ačkoliv to zní na začátku srpna zvláštně, i toto klání může napovědět do složení příštího ročníku první ligy. Právě tam totiž podle všeho Zbrojovka, Dukla nebo Vysočina bude působit. Možná všichni tři, možná jen dva, možná jen jeden, možná nakonec překvapí někdo jiný. 

Na to se sice trenér Dukly momentálně nesoustředí, i když to jeho ambice zcela jistě je. Těší se na duel v Jihlavě a doufá v tři body. "Já jsem stoprocentně přesvědčený, že nám se hraje v téhle chvíli lépe ve venkovních utkáních, protože tam ti hráči nejsou pod takovým tlakem,“ připustil dokonce pro klubový web.