Nesebevědomí, netrpělivost, nekvalita, hodnotí trenér Dukly Skuhravý úvod sezóny

Zbrojovka Brno, Hradec Králové, Dukla Praha. Právě tyto týmy jsou nejen podle kurzů u sázkových kanceláří favorité na postup do první ligy. Zatímco Zbrojovka a Hradec na úvod sezóny "pouze" remizovaly, Dukla, která ještě loni hrála Fortuna ligu, ztratila body všechny tři.

Nesebevědomí, netrpělivost, nekvalita, hodnotí trenér Dukly Skuhravý úvod sezóny

Tým Romana Skuhravého doma podlehl Třinci 2:3 a cestu zpět za postupem si zkomplikoval už v prvním kole. Narušená je minimálně psychika, která může pokračovat klidně několik zápasů na začátku sezóny, jako to loni postihlo nováčka v soutěži právě Brno. Pokud se krize rozšíří, šance na postup budou mizet čím dál více.

Nepředpovídejme však špatné zítřky, Dukla se klidně může zvednout, po sestupu do FNL je to ale pro tým z Julisky na úvod sezóny studená sprcha. "Dneska to byla bolestivá prohra," smutnil po zápase kouč Roman Skuhravý. "Pro nás to byl důležitý zápas hlavně v podpoře tvorby nového kádru," pokračoval.

"Myslím, že jsme vstoupili do zápasu dobře, měli jsme tam několik šancí. Ale chyba potrestaná v rozehrávce nás trochu zabrzdila, a do gólu na 1:2 bylo vidět to, čeho jsem se obával nejvíce – nesebevědomí, netrpělivost a nekvalita. Byli jsme hrozně nepřesní. Celý druhý poločas byl úplně jiný, zaslouženě jsme se dotáhli na 2:2. Potom to bylo o naší kvalitě v předfinální fázi, a tam jsem viděl největší nervozitu. Obrovský problém je pro nás soubojovost. Ta nedostatečná agresivita v soubojích a zodpovědnost, to nás provází dlouhodobě. A pak přišla hořká pilulka, ten nesmyslný faul před gólem na 2:3 a nedohraná standardní situace na zadní tyči," dodal dále Skuhravý.

"Je to zklamáni, ale na druhou stranu je to pro nás důležitý zápas v tom, abychom zjistili, co tato soutěž obnáší," věří kouč Dukly v lepší zítřky. Šanci na reparát bude mít tým z Julisky za týden, kdy se ovšem představí na hřišti taktéž ambiciózního Hradce Králové, který má také co napravovat, na úvod ročníku totiž remizoval v Sokolově 0:0.

(zdroj: fkdukla.cz)