Ševci ještě nemají hotový kádr. Csaplár věří, že dokáže ještě přivést stopera a útočníka

Zlín by rád v nové sezóně hrál minimálně o střední skupinu základní fáze, ve které je možnost poté pobojovat o pohárovou Evropu. Začátek nového ročníku však zatím není podle představ trenéra Josefa Csaplára. Ševci mají po čtyřech kolech pouze tři body a chtějí ještě doplnit svůj stávající kádr.

Ševci ještě nemají hotový kádr. Csaplár věří, že dokáže ještě přivést stopera a útočníka

Vedení klubu prý trenérovi chce vyjít vstříc a snaží se na Letnou přivést hráče, které si on vytipoval. Jedním z nich je i záložník Příbrami Karel Soldát, ale toho středočeský celek uvolňovat zatím nechce. „Sondujeme, co je na trhu, ale momentálně nemáme v rukou nic, co by se mohlo zrealizovat. Větší kluby, kam se díváme, mají před evropskými poháry a nechtějí nikoho pouštět,“ nechal se slyšet generální manažer Zlína Zdeňěk Grygera.

Problémem Ševců je početná marodka, proto Csaplár nemá moc na výběr, koho v ligových kláních postavit. „Mám rád argumenty, fakta. Věci jsou v běhu. Jsem budovatel, ale pak je tady poměr cena versus výkon. Řeknete si, že tohle nejde a hráč musí pryč,“ poukázal kouč na fakt, proč třeba v týmu nedal šanci Džafičovi a raději vsadil na mladíky.

Zlín se trápí v defenzivě, proto hledá zkušeného lodivoda do svého obranného středu. Ideální to není ani směrem dopředu, neboť Fantiš zatím nedokázal v ostrých startech přesvědčit. I proto údajně vedení klubu pátrá po novém hrotovém útočníkovi, který by hrál po boku Tomáše Poznara. Nyní tedy bude vedení čekat, jak dopadnou ostatní kluby v boji o pohárovou Evropu, a poté se pokusí někoho z jejich širokých kádrů ulovit.