Koubek: Při loučení jsem měl slzy v očích, ale chci se dál zlepšovat. Bundesliga je dobrou školou

Odchovanec Hradce Králové před několika dny šokoval veřejnost svým kocem v Rennes. Šestadvacetiletý reprezentační brankář Tomáš Koubek vyslyšel volání z Bundesligy, kde se upsal na pět let Augsburgu. Od této změny si slibuje nové zkušenosti, které mu pomohou v dalším rozvoji svého talentu.

Koubek: Při loučení jsem měl slzy v očích, ale chci se dál zlepšovat. Bundesliga je dobrou školou

Jeho agent Viktor Kolář po podpisu přiznal, že se německý prvoligový klub zajímal o služby jeho svěřence již od března. „Pro mnohé může být můj přestup překvapivý, ale zájem klubu byl skutečně mimořádně velký. To byl také jeden ze základních faktorů při rozhodování,“ připustil v rozhovoru pro Sport.cz český legionář, který však v Augsburgu bude mít v kabině i krajany Jana Morávka a Marka Suchého.

V nové sezóně tak již nebude měřit síly proti vyhlášeným střelcům PSG či Monaka, ale čekají jej ostrostřelci Bayernu Mnichov, Borussie Dortmund či Lipska. „Ohromně se těším.  Věřím, že moje zkušenosti s velkými zápasy ve Francii mi pomohou. Zápasy na velkých stadiónech už jsem hrál, tudíž b y mě nic nemělo překvapit,“ pokračuje český brankář, který očekává, že u našich západních sousedů získá i další cenné zkušenosti.

„Očekávám, že získám cenné zkušenosti z velkých zápasů. Jde o jinou soutěž, odlišný tyl fotbalu. Chci se dál zlepšovat a je super poznat další brankářskou školu, což ze mě udělá komplexnějšího brankáře. Pochopitelně jde i o hodně velký krok z ohledu životního. Francie pro mě v tomto směru byla mimořádně přínosná a já věřím, že v Německu to bude stejné. V Rennes jsem se loučil se slzami v očích“ dodává Koubek.