Čtvrtá ztráta pro Slavii! Zmrhal definitivně míří do Itálie

Už je to definitivní. Slavia ztrácí další oporu. Po Miroslavu Stochovi a stoperské dvojici Deli – Ngadeu opouští Eden také ofenzivní záložník Jaromír Zmrhal. Šestadvacetiletý reprezentant se dohodl na čtyřleté smlouvě s nováčkem italské Serie A Brescií.

Čtvrtá ztráta pro Slavii! Zmrhal definitivně míří do Itálie

Podle italských médií dá Brescia za Zmrhala 96 milionů korun, byť se oba celky dohodly, že přestupovou částku nezveřejní. V kádru se dlouholetá opora sešívaných potká s krajanem Alešem Matějů.

Pro odchovance červenobílých půjde o první zahraniční angažmá, ačkoli už měl dvakrát do ciziny nakročeno. Pokaždé však vyhověl přání klubu a v Praze zůstal. Nyní už ale dostal zelenou. Se Slavií získal dva tituly a dvakrát domácí pohár.

Celkem za vršovický celek odehrál od 309 zápasů, ve kterých dal 39 branek. Ligovou bilanci má 187 utkání a 26 gólů. V národním dresu pak nastoupil do třinácti duelů, v nichž se jednou prosadil.

"Jsem rád, že jsem celý život mohl hrát za Slavii. Teď ale přichází něco nového. Samozřejmě jsem si vždy přál zkusit zahraničí. Teď přišla nabídka, kterou bych chtěl zkusit, a Slavia mi vyšla vstříc. Serie A je něco, co jsem nikdy nečekal, že by mohlo přijít," cituje web slavia.cz Zmrhala.

"Chvíli jsme vyjednávali o ceně, ale nakonec Jaromíra uvolníme. Je to odchovanec, který pro klub strašně moc udělal, má na přestup do zahraničí morální právo. V minulosti na přání klubu zůstal a odmítl dvě zahraniční angažmá. Vyšel nám vstříc v situaci, kdy by jeho odchod klub sportovně poškodil," řekl předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

"Jaromíra neprodáváme z ekonomických důvodů, jakkoliv každý klub potřebuje peníze, ale prodáváme ho z hlediska růstu jeho sportovní motivace, tým to neoslabí. V tomto kontextu je pro mě důležité, že trenéři i sportovní ředitel s tím souhlasí. Slavia má dnes na drtivou většinu pozic řadu srovnatelných alternativ," dodal šéf klubu, který současný Zmrhalův odchod tolik sportovně nezasáhne.

"Nějaké nabídky v minulosti byly, ale vždycky, když Slavia potřebovala pomoct, tak jsem zůstal, protože jsem věděl, že jí můžu pomoct, a hlavně jsem jí chtěl pomoct. Slavii mám rád a nikdy se to nezmění. V tuhle chvíli si ale myslím, že moji pomoc tolik nepotřebuje, protože má skvělý tým, skvělé hráče, jsou tu skvělí lidé v celém klubu. Parta je tu výborná a myslím, že to Slavia zvládne tentokrát i beze mě," uzavřela čerstvá opora italského celku.