FCSB je jako Slavie nebo Sparta, přiznávají v Boleslavi

Mladou Boleslav čeká ve čtvrtek úvodní zápas 3. předkola Evropské ligy na půdě rumunského FCSB. Středočeši odcestovali do hlavního města Rumunska ve středu a vrátit se mají v pátek. Pro klubový web se před zápasem vyjádřili trenér Jozef Weber a záložník Lukáš Budínský.

FCSB je jako Slavie nebo Sparta, přiznávají v Boleslavi

„FCSB je v Rumunsku něco jako u nás Sparta a Slavia. Opakovaně hraje evropské poháry a má v sestavě rumunské reprezentanty, takže vzbuzuje respekt, ale strach nemáme,“ prohlásil pro klubový web hlavní trenér Mladé Boleslavi Jozef Weber.

„FCSB je hodně kvalitní tým a určitě souboj s ní nebude nic jednoduchého. Je favoritem, ale my nejedeme v roli úplných outsiderů,“ doplnil ho záložník Lukáš Budínský.

Boleslavští si tedy očividně velmi dobře uvědomují svou roli outsidera a věhlasného soupeře z Rumunska mohou pouze překvapit. Přes 3. předkolo Evropské ligy by se dostali poprvé v její historii, přičemž do této fáze už se probojovali v minulosti celkem pětkrát. Základní skupinu evropských pohárů hrála Mladá Boleslav naposledy v sezóně 2007/08, kdy se dostala do tehdejšího Poháru UEFA (předchůdce Evropské ligy) přes italské Palermo.