Bez publika jsem hrál jen přáteláky. A venku nás čeká peklo, tuší Jílek, co Spartu proti Turkům čeká

Pražská Sparta nastupuje do pohárové Evropy ve čtvrtek, kdy na domácí půdě změří síly s tureckým Trabzonsporem. Naděje na dobrý výsledek je, ale soupeř je zvučný a silný. Navíc český zástupce musí v boji o Evropskou ligu uspět bez svých fanoušků. UEFA uzavřela tribuny kvůli projevům rasismu v loňském utkání se Suboticí. A kouč Václav Jílek moc dobře ví, ž jeho tým nečeká nic snadného.

Bez publika jsem hrál jen přáteláky. A venku nás čeká peklo, tuší Jílek, co Spartu proti Turkům čeká

Doma odehraje Sparta první zápas v komorním prostředí, ale o týden později okusí horou tureckou půdu. „Nepříjemný protiklad. U nás doma to bude bez fanoušků, zatímco v Turecku jich na nás bude čekat čtyřicet tisíc. A budou určitě horkokrevní,“ připouští Jílek možný kontrast mezi oběma duely, které jej s Trabzonsporem čekají.

Sparta si však s nevýhodou v domácím prostředí musí poradit a navázat na víkendovou výhru s Příbramí. Případný nezdar by byl hodně bolestivý, neboť by se jednalo již o třetí okamžitý konec hned na startu. „I pro mě to bude nemilá premiéra. Zápas před prázdnými tribunami jsem asi ještě nezažil, jen v přípravě z taktických důvodů,“ zavzpomínal někdejší stratég Olomouce, kdy naposledy jeho tým fanoušci nehnali kupředu.

„Viděli jsme jejich tři utkání. Trabzonspor má technicky velmi dobrý tým se spoustou individualit, silný do ofenzivy. Chceme se zaměřit hlavně na jejich defenzivu, tam vidíme šanci. A podat lepší výkon než v neděli proti Příbrami,“ dodává Jílek, kterého čeká veleklíčový dvojzápas, podle kterého by se mohla hodnotit i celá sezóna.