Kopic je optimistou: Proti Olympiakosu jsme byli bez šance, ale tady je o co hrát

V boji o Ligu mistrů ji to nevyšlo. Plzeň statečně vzdorovala řeckému obrovy, ale nakonec se vracela s nepořízenou. Zbyla ji jen naděje, že by si mohla zahrát o Evropskou ligu, ale v cestě stojí Royal Antverpy. Belgický zástupce, který rozhodně nebude chtít dát svou kůži lacino. V táboře Viktoriánů ale panuje dobrá atmosféra, neboť hráči věří, že přes tohoto soupeře se postoupit dá.

Kopic je optimistou: Proti Olympiakosu jsme byli bez šance, ale tady je o co hrát

Antverpy se vrací do Evropy po dlouhém půstu trvajícím dvaadvacet let. I proto Plzeň očekává, že by ji mohly pomoci cenné zkušenosti z předešlých sezón. Bez příjmu z pohárů by se musely na západě Čech utahovat opasky, což si nikdo nepřeje. O víkendu však proti Bohemce v Ďolíčku nedokázala Plzeň vstřelit branku, stejně jako na horké řecké půdě.

„Pro Viktorku je důležité být v Evropě každý rok. Ale nic jednoduchého nás nečeká. Mají výborné krajní záložníky a obránce,“ poukázal na sílu soupeře reprezentační záložník Jan Kopic, který patří ke klíčovým tvářím současného kádru Viktorie. Úvodní duel se hraje v Belgii na stadiónu krále Baudouina, kde před sedmi lety sváděla Plzeň souboj s Lokerenem.

„Asi to pro nás bude trochu výhoda, že nebudou hrát doma. Na Olympiakosu jsme byli bez šance, soupeř byl prostě lepší. Tady ale je o co hrát a musíme být dopředu mnohem nebezpečnější. Vstřelit venku gól by bylo velkým plusem,“ dodal Kopic, který bude ve čtvrtek připraven v 19:30 k úvodnímu hvizdu.