Eden přetlačil Letnou. Anglie se představí na domácí půdě Slavie, Severní Irsko bylo umístěno na hřiště Sparty

Oba říjnové zápasy odehraje česká reprezentace v Praze. Kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy 2020 proti Anglii (11. října 2019) bude hostit Sinobo Stadium a přípravný duel proti Severnímu Irsku (14. října 2019) uvidí Generali Arena. Volný předprodej začne na začátku září

Eden přetlačil Letnou. Anglie se představí na domácí půdě Slavie, Severní Irsko bylo umístěno na hřiště Sparty

Lístky bude možné zakoupit na internetové stránce www.vstupenkyfotbal.cz, a to v několika vlnách:

  • od 26. srpna 2019: členové Fanklubu české reprezentace (Anglie i Severní Irsko)
  • od 2. září 2019: volný prodej (pouze Severní Irsko)
  • od 9. září 2019: volný prodej (balíčky Anglie + Severní Irsko)
  • od 13. září 2019: volný prodej (jen Anglie)

"Vážíme si každého fanouška, který na zápasy české reprezentace přijde. Nejvíc chceme ale samozřejmě podpořit ty, kteří našemu národnímu týmu fandí přímo na stadionu bez ohledu na soupeře i výsledky. Proto fandové, kteří si vstupenky pořídí v balíčku na obě utkání, budou mít větší šanci se k lístkům na Anglii dostat. Zároveň dostanou i slevu z celkové ceny nákupu,“ vysvětlil Martin Malík, předseda Fotbalové asociace České republiky.

Vstupenky na oba zápasy budou rozdělené do tří cenových kategorií:

  • proti Anglii: 900, 1900 a 2900,-Kč
  • proti Severnímu Irsku: 200, 400 a 600,-Kč

"Věřím, že jsme se trefili do takové cenové hladiny, která odpovídá výjimečnosti zápasu. Vždyť Anglie je čtvrtý tým posledního mistrovství světa a na soupisce má spoustu opravdu hvězdných jmen. Průměrná cena vstupenek je navíc nižší, než byla v březnu na přípravný duel proti Brazílii. Proto věřím, že jsme našli rozumný kompromis mezi hodnotou exkluzivity utkání a snahou učinit ho dostupným co největšímu počtu našich fanoušků, prohlásil předseda FAČR Malík.

Na oba zápasy bude možné koupit i VIP vstupenky – jejich nabídku Fotbalová asociace České republiky zveřejní v nejbližší době.

"Domácí zápas proti Anglii samozřejmě bude velkou událostí pro celý český fotbal. Už se na to utkání všichni těšíme, i když opravdu vážně na něj začneme myslet až po zářijovém srazu. Proti Severnímu Irsku to pro nás zase bude velmi cenná příprava, která nám může pomoct před listopadovým závěrem kvalifikace,“ uvedl trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Na obou stadionech, kde se bude v říjnu hrát, se už letos národní tým představil. V Edenu v březnu přivítal v přípravě Brazílii a na Letné v kvalifikaci porazil v červnu Bulharsko.

"Zápas proti Anglii bude dalším vrcholem tohoto roku, a tak byl Sinobo Stadium jako největší stadion v Česku v tomto směru jasnou volbou. Co se týká přípravného utkání proti Severnímu Irsku na Letné, zde jsme museli vzít v potaz jasný požadavek soupeře, který si přál hrát v Praze. Navíc se i národní tým cítí na tomto stadionu vždy dobře, což potvrdil například červnovým vítězstvím proti Bulharsku, dodal předseda asociace Malík.

První podzimní sraz čeká reprezentaci už v září, kdy naopak oba zápasy odehraje na hřištích soupeřů. Nejdřív 7. září v Kosovu, tři dny nato v Černé Hoře. Obě utkání budou součástí kvalifikace mistrovství Evropy 2020, ve které je Česko průběžně na druhém postupovém místě. Zájemci, kteří chtějí alespoň na jeden z těchto zápasů vyrazit, se můžou hlásit do 26. července.