Reakce slávistů po nečekané prohře? Pro Tecla to byla hra o přežití, Tvrdík nerozpustí tým ani neodvolá trenéra

Mistrovská Slavia odstartovala zápasové léto nečekanou porážkou s Dynamem České Budějovice, které se připravuje o něco déle. Z přípravného klopýtnutí si však nic nedělal ani Jaroslav Tvrdík...

Reakce slávistů po nečekané prohře? Pro Tecla to byla hra o přežití, Tvrdík nerozpustí tým ani neodvolá trenéra

"Ve fotbale není nic staršího než včerejší titul (double). Trénujeme 10 dnů a Jindra Trpišovský klukům tradičně dává na začátku kapky, že sotva chodí. Takže za prohru s Budějovicemi nerozpustím tým ani neodvolám trenéra," okomentoval červnový neúspěch sešívaný šéf.

A co hráči? Premiéru v novém trikotu si odbyl například stoper David Hovorka. "Bylo to hodně náročné, máme za sebou těžké soustředění. Hodně se na tom podepsalo počasí. Pro všechny to je ale stejné. Jsme na začátku přípravy, musíme jít dále směrem k prvnímu zápasu. Chtěli jsme vyhrát, stejně jako každý zápas. Bohužel, udělali jsme zbytečné chyby v rozehrávce, kde jsme nabídli soupeři gólové šance, které proměnil. Pak to bylo lepší, rozběhali jsme to. Je škoda, že jsme ve druhém poločase nedali gól," mrzelo bývalého zadáka Sparty, Liberce či Jablonce, jehož slova vyšla na webu slavia.cz.

V akci byl po delší době také Stanislav Tecl, jenž svůj návrat po zranění nechtěl uspěchat a všechny síly napnul směrem k letní přípravě. "Ani nevím, jak bych to měl popsat. Pro mě osobně to byla hra o přežití. Šíleně jsem se trápil a protrápil jsem se tím. Bylo vidět, že nám to neběhalo, což je hodně blbé. K našemu fotbalu potřebujeme být v pohybu, aby nám ty nohy šly. Vůbec jsme se do toho nedokázali donutit. Jsem však rád, že jsem si konečně zahrál trochu delší dobu. Ještě mě čeká dlouhá cesta. Cítím se teď hrozně, jsem zavařený. I když bych věděl, kam běžet, i tam běžím, jsem tam o dva kroky později, než by bylo potřeba. I načasování na hřišti je těžký," posteskl si na oficiálních stránkách klubu někdejší útočník Plzně, Jihlavy či Jablonce, jenž ukázal hodně sebekritiky.