Karviná zbrojí a zbrojí. Straka si bere do MFK exslávistu, jehož v Edenu sám potkal

Slovenský levý bezk Matúš Čonka se dočkal návratu do české nejvyšší soutěže. Bývalý zadák Slavie se na příští dvě sezony upsal Karviné.

Karviná zbrojí a zbrojí. Straka si bere do MFK exslávistu, jehož v Edenu sám potkal

Osmadvacetiletý zadák dorazil ze Spartaku Trnava, kde nedávno po pěti sezonách, 125 duelech a třech brankách rozvázal smlouvu.

Trenéra Františka Straka velmi dobře zná, což platí i pro Luboše Tusjaka. Oba totiž potkal během své tříleté mise ve vršovickém Edenu.

"Domluvili jsme se na dvouleté smlouvě. Výhodou je, že Matúše trenér Straka zná ze Slavie. Věříme, že bez problémů zapadne do kolektivu a bude důležitou součástí celého týmu," představil novou akvizici MFK sportovní ředitel Lubomír Vlk.

A co premiérové dojmy nového spoluhráče Marka Hanouska či Michala Petráně, kteří dorazili těsně před ním z Dukly, respektive Pardubic?

"Na návrat do české ligy se těším. O Karviné jsem se bavil i s Markem Janečkou, s kterým jsem se v Trnavě střetl během těch let hned dvakrát. I to hrálo jistou roli. Budu se snažit být vždy připravený tak, aby týmu co nejvíc pomohl," navnadil karvinské fanoušky sám Čonka, jehož slova zazněla na stránkách mfkkarvina.cz.