Letní strategie Pochettina, aneb čtyři změny, které by mohly nastat v táboře Tottenhamu

V posledních letech byla klubová politika Spurs směřována jasně k tomu, aby se zbytečně na přestupovém trhu neutrácelo. Argentinský kouč Mauricio Pochettino dokázal v Londýně vybudovat velice perspektivní kádr, který již několik sezón patří k ostrovní špičce a potvrdil to i účastí v posledním finále Ligy mistrů. Přestože to v Madridu na zisk ušatého poháru nakonec nestačilo, vedení začalo tušit, jak silným týmem klub disponuje.

Letní strategie Pochettina, aneb čtyři změny, které by mohly nastat v táboře Tottenhamu

Ihned po konci uplynulé sezóny se začalo hojně spekulovat, zda Tottenham více nerozevře svou peněženku, aby se sny mohly přetavit ve skutečnost. Pochettino potřebuje provézt pár změn v kádru, ale zároveň se snaží udržet své současné opory, kolem kterých krouží zámožní dravci. Velkým lákadlem je pro ně dánský záložník Christian Eriksen. Kouč Kohoutů teď čeká, zda dokáže odolat vábení zvenčí.

„Po pěti letech práce s ním jsem si jistý, že se rozhodne správně. Aspoň v to tedy doufám. Je to skvělý hráč a jeden z největších talentů. Budu rád, když s námi zůstane,“ nechal se slyšet Pochettino. V opačném případě by pak Spurs zacíli na Daniho Ceballose z Realu Madrid. Po něm pokukuje i Arsenal, ale Bílý balet se zdráhá jej prodat. I proto, že stále není jasné, zda na San Bernabéu dorazí Pogba.

 V Realu Madrid se také stále častěji hovoří o tom, že by se Gareth Bale mohl vrátit do Tottenhamu. Druhá strana tomu je nakloněna, přestože hráč své poslední slovo ještě neřekl. Podle britských listů již padla nabídka ve výši 60 milionů eur, kterou však hráčův agent Jonathan Barnett označil za nepravdivou.

Tottenham však potřebuje udržet i anglického reprezentačního obránce Kierana Trippiera, o kterého se zajímá Juventus. Ten si tak dělá zadní vrátka pro případ, že jeho bek Joao Cancelo zamíří na Etihad Stadium. Tamní kouč Pep Guardiola o něj má eminentní zájem, který má podle listu Tuttosport finančně předstihnout i dalšího zájemce Barcelonu.