Kalas se po téměř deseti letech rozloučí s Chelsea, z Anglie se však stěhovat nebude

Stefan Simič z AC Milán není jediným českým hráčem, který se rozloučí se svým velkým evropským zaměstnavatelem. Druhým v pořadí má být i kmenový hráč Chelsea Tomáš Kalas, o něhož je trvalý zájem v Bristolu. 

Kalas se po téměř deseti letech rozloučí s Chelsea, z Anglie se však stěhovat nebude

Bristol City je týmem, kterému v minulé sezoně v rámci druhé nejvyšší anglické soutěže patřila osmá příčka. Tomáš Kalas tam byl vyslán londýnskou Chelsea na hostování a jak se zdá, tento výlet by měl být už trvalý.

Šestadvacetiletý český reprezentant je odchovancem Olomouce, z níž si v poměrně mladém věku našel cestu až na vrchol. Blues si jej vyhlédli už v létě roku 2010, zimu na to zažil svůj debut za rezervu, ale pak začala série hostování, která prakticky až dodnes nebrala konce.

Kalas si prošel takovými celky, jako jsou Vitesse, 1. FC Köln, Middlesbrough, Fulham a v neposlední řadě i Bristol City, jenž by se konečně měl stát jeho stálým domovem.

Menší útěchou těchto několika cestovních zážitků může českému hráči být, že z něj jeho nový zaměstnavatel plánuje udělat nejlépe placeného hráče týmu. Cílem pro příští ročník podle slov vedení bude zabojovat o Premier League.

Do Chelsea by pak za Kalase měla putovat odměna ve výši 5,5 milionů liber. Je však možné, že tuto cenu budou doprovázet ještě nějaké kosmetické úpravy. Oba kluby jsou momentálně v pokročilém stádiu vyjednávání.