Sarri odhalil, proč opustil Chelsea na úkor Juventusu. Důvěryhodné svědectví odkazuje na interní problémy

Do Chelsea přišel jako náhrada za Antonia Conteho, který ve své poslední sezoně skončil mimo nejlepší čtyřku tabulky a tedy i mimo příčky zajišťující účast v Lize mistrů. Když se však sezona dala do pohybu, z italského spasitele jménem Maurizio Sarri se stal odpadlík, jehož si brali vlastní fanoušky do pusy. A nejenom oni…

Sarri odhalil, proč opustil Chelsea na úkor Juventusu. Důvěryhodné svědectví odkazuje na interní problémy

„Je to trochu zvláštní. Všude, kam jsem přišel, se o mně pochybovalo. Všude byli skeptičtí a nevěděli, co dovedu. V případě Chelsea to bylo o to horší, protože o mně pochybovali po celou dobu. Nejen fanoušci, ale i vedení. Brali mě jako 60letého chlápka, který je zakotvený ve své staromódní filozofii, co nikdy nemůže přinést úspěch. Nakonec jsme však cíle splnili nad očekávání,“ pravil během tiskové konferenci Sarri.

Chelsea se pod bývalým koučem Neapole dokázala probojovat až do finále Evropské ligy, kde rozdílem třídy přemohla londýnského rivala se sídlem v Emirates Stadium. Maurizio si tak připsal trofej, jíž podpořil místenkou v nejlepší čtyřce ligové tabulky. Tato jízda byla okořeněna ještě postupem do finále Capital One Cupu, kde družina ze Stamford Bridge v pokutovém rozstřelu nestačila na Manchester City.

„Ta skepse vůči mé osobě byla opravdu veliká. Během sezony jsem ani netušil, že se taková nabídka (jako ta od Juventusu) ukáže. Neříkám, že jsem Chelsea opustil kvůli tomu, ale je to jeden z důvodů. Manažer se vždy musí umět vypořádat s tlakem, jaký je vůči němu mířen, i když není lehké v takovém prostředí zrovna dlouhodobě pracovat. V Juventusu jsem tohle ihned po svém příchodu řešit nemusel. Od začátku jsem cítil jen samá pozitiva, každý mě vřele vítal,“ doplnil Sarri.