Čtyři hvězdičky, které musí Pochettino bránit před nájezdy hladových velkoklubů

Tottenham má za sebou velice vydařenou sezónu. Dojem však kazí fakt, že londýnský klub nakonec zůstal bez zisku cenné trofeje. Svěřenci kouče Mauricia Pochettina však neudělali ostudu v Premier League, natož pak v Lize mistrů, kde dokráčeli až do finále. Byla jen otázka času, kdy začne být o tamní hráče zájem. Neřešme teď Harryho Kanea, kolem něhož se rojí spekulace téměř každý den. Které ovečky bude muset argentinský trenér bránit před nájezdy zámožných klubů?

Čtyři hvězdičky, které musí Pochettino bránit před nájezdy hladových velkoklubů

4) Christian Eriksen

Dánský legionář hrál ve strategii Tottenhamu v uplynulé sezóně klíčovou roli, proto by se s ním Mauricio Pochettino jen nerad loučil. V posledním ročníku Premier League obstaral celkem 8 branek a 12 asistencí. Největším problémem je fakt, že Eriksen vstupuje do posledního roku své smlouvy a zatím se nezdá, že by byl ochotný kontrakt prodloužit. I proto by jej Spurs mohli v létě nakonec prodat, aby neodešel po sezóně zdarma.

3) Toby Alderweireld

Ani tohoto středního obránce by argentinský trenér n chtěl ztratit. Ve svých třiceti letech má belgický obránce dostatek zkušeností a jeví se jako dobrý dirigent defenzivní lajny. V uplynulém ročníku Premier League nastoupil ve 34 zápasech a prezentoval se dobrými výsledky. O Alderweirelda je ale zájem a dravcům nahrává do karet, že má ve smlouvě výstupní doložku ve výši 25 milionů liber, což není zase až tak moc.

2) Kieran Trippier

Jako jeden z mála se vrátil ze světového šampionátu v Rusku s reputací na vzestupu. Trippier patřil k nejzajímavějším tvářím výběru Anglie a blýskl se i fantastickým volným kopem v semifinále proti Chorvatsku. Následná klubová sezóna však nedopadla podle očekávání, i tak v něm Pochettino větří obří potenciál. Mohl by jej prodat, protože zájemců je celá řada, ale před pár týdny se jasně vyjádřil, že to v úmyslu nemá. Manchester United či Juventus tak zřejmě ostrouhají.

1) Danny Rose

Další anglický reprezentant mohl v uplynulé sezóně nabýt dojmu, že upadl v nemilost u svého trenéra. Před pár lety po něm toužily oba slavné celky z Manchesteru, ale londýnský klub jej udržel. Nyní se mu Pochettino během léta pokusí opět dokázat, že své místo v týmu stále má. Dobrými výkony v Lize mistrů si možná tu místenku vysloužil. Everton se na něj již několikrát dotazoval, ale vše nasvědčuje tomu, že tahle spolupráce bude dál pokračovat.