Liverpool se nevzdá Salaha nebo se Salah nevzdá Liverpoolu? Kolem Anfield Road létaly šílené sumy

Egyptský kanonýr Mohamed Salah se v této sezóně konečně dočkal vytoužené trofeje v barvách Liverpoolu. Na triumf v Premier League to sice nestačilo, přestože Reds nebyli od tohoto cíle daleko, ale chuť si napravili ve finále Ligy mistrů. V Madridu se právě africký útočník zapříčinil úvodní trefou o výhru nad Tottenhamem. Jeho jméno se ihned začalo spojovat s největšími evropskými giganty.

Liverpool se nevzdá Salaha nebo se Salah nevzdá Liverpoolu? Kolem Anfield Road létaly šílené sumy

Salah přišel na Anfield Road v roce 2017 z AS Řím za 42 milionů eur s vizitkou perspektivního střelce italské Serie A. Mnozí ale samozřejmě poukazovali na jeho vystoupení v Chelsea, kde se předtím nedokázal adekvátně prosadit. Očekávání ale nakonec již v první sezóně za Liverpool naplnil, když se stal králem střelců nejvyšší ostrovní soutěže.

Na svém kontě má celkem 104 odehraných zápasů, ve kterých zaznamenal 71 branek a 29 asistencí. Egyptský reprezentant se nechal během sezóny již několikrát slyšet, že mu hra pod vedením kouče Jürgena Kloppa vyhovuje, a nerad by měnil klubové barvy. Spokojený je i Liverpool, jež má s hráčem podepsanou smlouvu až do roku 2023.

I to však neodrazuje největší giganty v tom, aby si na vyhlášeného střelce brousili zoubky. Podle informací portálu goal.com po jeho schopnostech prahnou Real Madrid a Juventus Turín. Podle zákulisních informací už přiletěly na Anfield Road nabídky atakující hranici 170 milionů eur, což by ze Salaha udělalo jeden z nejdražších přestupů tohoto sportu. Liverpool však zůstává neoblomný.