Čtyři letní nákupy, které by Arsenalu mohly pomoci k návratu do Ligy mistrů

Uplynulou sezónu si Arsenal představoval se zcela odlišným závěrem. Umístění v Premier League stačí opět jen na Evropskou ligu, navíc v této prestižní klubové soutěži padl ve finále s městským rivalem Chelsea. Kouč Unai Emery je pod drobnohledem, je na něj vyvíjen tlak nejen ze strany fanoušků. Problémem je i nepříliš štědrá suma, kterou dostal od vedení na letní posily. Podívejme se na hráče, které by bylo vhodné získat, aby ta další sezóna dopadla lépe.

Čtyři letní nákupy, které by Arsenalu mohly pomoci k návratu do Ligy mistrů

3) Joachim Anderson a Dennis Praet (Sampdoria)

Prioritou pro Arsenal je nyní vyřešení středu hřiště. Tým opouští Aaron Ramsey, který si vysnil Juventus. Emery však registruje výpadky formy u dalších svých opor. To sebou přináší problém během celé sezóny a zbytečné ztrácení bodů. I proto by mohl sáhnout ke dvojici hráčů ze Sampdorie. Oba jsou z italské Serie A dobře sehraní a jejich symbióza by mohla zafungovat i na Emirates Stadium. Anderson jako neprůchodný štít a Praet jako tvůrčí osobnost. Tohle by mohlo fungovat, navíc cena obou by mohla být 20 milionů eur.

2) Alexis Claude-Maurice (Lorient FC)

S ohledem na malé finanční prostředky na nákup nových hráčů je nepravděpodobné, že by Arsenal lovil tučné štiky. Emery se pokusí podepsat tváře, které si teprve vychová. Postačí mu zatím vidět potenciál a příslib do budoucna. Přesně takové parametry má i Alexis Claude-Maurice z Lorientu, který by mohl zvýšit konkurenci v útoku. Očekává se, že na jeho uvolnění postačí 10 milionů liber a za pár měsíců z něj může být v Londýně vraždný žolík.

1) Yannick Carrasco (Dalian Yifang)

Podle různých zpravodajských webů vede závod o tohoto belgického chlapce právě Arsenal. Carrasco se již vyslovil, že mu angažmá ve vzdálené Číně příliš nevoní a rád by se vrátil do Evropy. Někdejší tvář Atlétika Madrid by mohlo v Londýně skutečně zakotvit, ale proti je Bayern Mnichov, který v něm vidí nové křídlo po odchodu Robbena a Ribéryho. Jeho pořízení by také nebylo nejlevnější, neboť se odhaduje na 25 až 30 milionů liber.