Guardiola má 200 milionů liber na posily. Koho si vyhlédl?

Mistrovský titul v Anglii po roce uzmul opět Manchester City, byť mu letos Liverpool byl hodně těžkým protivníkem. V Lize mistrů to ale z pohledu Citizens taková sláva nebyla. I proto chce Pep Guardiola v létě znovu posilovat, k čemuž ho nutí i nutná obměna kádru. Řada hráčů už totiž zdaleka není nejmladší a nová krev je tak více než potřeba. Podle sportbible.com by měl na přestupy nafasovat 200 milionů liber. Za koho by je mohl utratit?

Guardiola má 200 milionů liber na posily. Koho si vyhlédl?

Španělský kouč s minulostí v Barceloně nebo Bayernu Mnichov má na seznamu celou řadu zajímavých jmen. Určitě bude chtít posílit defenzivu, kterou opustila mimo jiné dlouholetá opora Vincent Kompany. Nově by se tak na Etihad Stadium mohl hlásit Harry Maguire z Leicesteru City, jenž by mohl vytvořit hodně solidní stoperské duo s Johnem Stonesem.

Blízko podpisu je pravý obránce Joao Cáncelo z Juventusu. Ten by mohl Turínu zamávat již po jedné sezoně, když předtím úspěšně působil v milánském Interu. Podle britského tisku se dolaďují poslední detaily transferu, který má vyjít na 50 milionů eur.

Nové tváře by se ale měly hlásit i v dalších řadách. Tu záložní by mohla posílit dvojice opor Atlétika Madrid. Rodri má ve smlouvě výstupní klauzoli na 60 milionů liber, Saúl Niguéz pak dokonce 150 milionů eur! U Rodriho to není až takový problém a podle všeho je už anglický celek s hráčem dohodnutý a chystá se právě zmíněnou klauzoli aktivovat. U Niguéze už je ale suma přeci jen vyšší.

A ofenzivu by mohl vyztužit devatenáctiletý talent Benfiky Lisabon Joao Félix. V právě uplynulé sezoně nasázel dvacet gólů a nakoukl i do reprezentace, se kterou slavil triumf v Lize národů. Kromě Manchesteru City se ale o něj zajímá i konkurenční Liverpool.