Změny v defenzivě Citizens? Guardiola plánuje výraznou obměnu současného kádru

Manchester City dosáhl v této sezóně na ostrovní treble, což se v historii ještě žádnému anglickému klubu nepodařilo. Na Etihad Stadium však mají zálusk také na triumf v Lize mistrů. Také kouč Pep Guardiola je pevně přesvědčený, že cesta k úspěchu vede jen přes další posílení už tak hvězdného kádru. Podívejme se, jakých změn by mohla doznat defenzivní řada Citizens.

Změny v defenzivě Citizens? Guardiola plánuje výraznou obměnu současného kádru

Již po triumfu v FA Cupu se dlouholetá opora Vincent Kompany vyjádřil na adresu své budoucnosti. Vrací se do rodné Belgie, kde bude hájit barvy Anderlechtu. Není však jediným, kdo v defenzivní řadě zřejmě končí. Nicolas Otamendi je spojován s přesunem do Atlétika Madrid, kde by nahradil Diega  Godína. Na odchodu jsou ale i Danilo, Fabian Delph nebo Eliaquim Mangala.

Střed obrany by mohl patřit hned dvěma nápadníkům. Citizens se zajímají o Matthijse De Lighta, ale hvězdička Ajaxu Amsterdam je nejvíce spojována s Barcelonou. Vyloučen také není přesun do Juventusu. Manchester City má záložní plán v podobě anglického reprezentanta Harryho Maguira. Guardiola je prý velkým obdivovatelem jeho vůdčích schopností a bojovnosti především ve vzduchu.

Problém je ale v tom, že Leicester City ho nechce ze svých řad uvolňovat. Názor Lišek by prý mohlo změnit přibližně 60 milionů liber, což se však zdá i zámožnému anglickému mistrovi příliš. Velký městský souboj by pak mohl nastat o jednadvacetiletého mladíka Crystal Place. Wan-Bissaka vzbuzoval zájem Manchesteru United již během zimní přestávky, ale v létě se o jeho služby bude ucházet také Guardiola. A cenovka to bude také slušná. Očekává se až 50 milionů liber.