Pulišič po příjezdu do Londýna: Beru to jako požehnání, abych mohl inspirovat americké děti, že to může dokázat každý

Mladý americký reprezentant Christian Pulišič si udělal jméno v Borussii Dortmund a velká očekávání budou mít také fanoušci Chelsea, která za něj před pár měsíci poslala do Německu 58 milionů liber.

Pulišič po příjezdu do Londýna:  Beru to jako požehnání, abych mohl inspirovat americké děti, že to může dokázat každý

Perspektivní středopolař dohrál bundesligovou sezonu, ovšem poslední dny už strávil v britské metropole a poznával své příští působiště, ve kterém by se měl podle platného kontraktu zdržet minimálně do léta 2024.

Nová akvizice Blues navíc věří, že si stihne zahrát s Edenem Hazardem, který je ovšem spojován s odchodem do LaLigy a zasvěcení lidé by si na jeho setrvání na Stamford Bridge nejspíš nevsadili. Existují hlasy, které říkají, že po finále Evropské ligy, které je na programu 29. května, oznámí svůj odchod za Zidanem do Realu.

"Je neuvěřitelné sledovat, co Eden dokáže. Je hráčem, jemuž se chce každý podobat a dosáhnout na jeho úroveň. Je mým vzorem. Źádný fotbalista by podle mě neodmítl možnost zahrát si po jeho boku," nechal se slyšet nový kolega Jorginha, Kantého, Alonsa a spol., jehož slova vyšla na portálu sport.sk.

Nejdražší Američan fotbalové historie, jenž má před sebou reprezentační povinnosti na Gold Cupu, je ve svých dvaceti letech držitelem několika rekordů. "Nechci, aby si mě lidé pamatovali podle těchto maxim. Chci se stát stabilní oporou a jedním z lídrů svého týmu, jemuž bych rád pomohl vybojovat co nejvíc trofejí. Bude to pro mě něco nového. Ještě žádný americký hráč nebyl v takové pozici. Beru to jako požehnání, abych mohl inspirovat americké děti, že to může dokázat každý. Ukazuje to také progres fotbalu v naší zemi. MLS je každým rokem populárnější. I díky tomu máme stále víc a víc talentů," pokračoval webem sport.sk citovaný Pulišič, jenž byl se svým otcem jako dítě poprvé na Chelsea, když ji ve své první éře vedl José Mourinho. "Fanoušci křičeli a povzbuzovali. Atmosféra byla fantastická. Nic takového jsem předtím nezažil."

Pulišič může být na delší dobu první a poslední posilou Chelsea. Pakliže tedy bude platit trest UEFA ohledně podepisování nováčků. I tak ale věří v úspěch. "Věříme si. Manchester City a Liverpool jsou dva výjimečné týmy, které za sebou mají výtečnou sezonu. Já jsem ale viděl zápasy Blues proti velkým týmům a byly to vyrovnané duely. Chci jít do každého utkání s vítěznou mentalitou a soupeřit s obry hned od začátku," burcoval na serveru sport.sk dvojnásobný vicemistr Německa z let 2016 a 2019, jemuž se v roce 2017 podařilo dosáhnout alespoň na DFB Pokal.

Premiéra v modrém triktou ho nejspíš čeká 17. července proti Kawasaki Frontale. Pár dní poté hraje Chelsea přátelsky s Barcelonou.