Lampard: Nemusím skoupit půlku trhu, abych mohl vrátit Chelsea zpátky na vrchol

Trenér londýnské Chelsea Frank Lampard trvá na tom, že i přes přestupní embargo může jeho klub dojít k úspěchu. Na Stamford Bridge nemohou nakupovat, ale nový lodivod a bývalá klubová legenda věří, že i současný kádr může získat trofeje, pokud bude správně nasměrován. Nemá tím na mysli jen domácí poháry a Premier League, ale ambice má londýnský gigant také v Lize mistrů.

Lampard: Nemusím skoupit půlku trhu, abych mohl vrátit Chelsea zpátky na vrchol

Blues bylo zakázáno pořizovat si nové tváře na dvě po sobě jdoucí přestupová okna. Stalo se tak poté, co podle FIFA došlo k porušení předpisů při angažování hráčů do osmnácti let. Ani následná odvolání nepomohla, a tak je tak či tak jasné, že si Lampard musí vystačit s tím, co mu v kabině zanechal Maurizio Sarri.

Lampard přišel na Stamford Bridge jako spasitel. Od této klubové legendy se čeká okamžitý úspěch, ale je třeba si uvědomit, že kromě nemožnosti přivést nové tváře, přišel také o Edena Hazarda, kterého ulovil Real Madrid. To je pro tým citelnou ztrátou, neboť patřil několik let ke klíčovým tvářím týmu. Bývalý záložník má ale ve hráče důvěru.

„Minulý rok jsem je sledoval často, ještě když je vedl Sarri. Neřekl bych, že to byla špatná sezóna, když vyhrajete Evropskou ligu a zajistíte si účast v Lize mistrů.  Já se však nechci jen ohlížet dozadu. Klub znám velmi dobře, stejně jako hráče. Mám svou vlastní cestu, s níž chci pracovat s hráči. Zatím jsem s nimi spokojen. Tahle parta má sílu dostat Chelsea zpátky na vrchol i bez letního posilování. Teď se ukáže, jak dokážeme čelit těmto překážkám,“ nechal se slyšet nový kouč Chelsea.