Sarri o prvních dnech v Juve: Nejlepší způsob, jak se zbavit nedůvěry u fanoušků, je vyhrávat

Italská Serie A je pro něj stanicí zaslíbenou. Sice v barvách Neapole na cennou trofej nedosáhl, ale pod Vesuvem jej milovali. V Chelsea to bylo opačné. Dokázal s ní získat triumf v Evropské lize, ale někteří hráči jej nemuseli a příznivci volali po jeho konci. A tak se i nakonec stalo. Maurizio Sarri si ale stěžovat nemůže, protože nyní vede hvězdný Juventus.

Sarri o prvních dnech v Juve: Nejlepší způsob, jak se zbavit nedůvěry u fanoušků, je vyhrávat

Pro tohoto svérázného italského kouče je to zatím vrchol jeho manažerské kariéry. Ve svých třiašedesáti letech se objevil v sídle turínského obra, který v posledních letech nepustil žádný jiný klub v Serii A ke slovu. Však také Sarri po svém čtvrtečním příjezdu do zázemí Staré dámy cítil, jak má na bedrech zodpovědnost, ale také si pochvaloval tuto výzvu.

„To, že mě kontaktoval klub typu Juventusu, pro mě byla obrovská senzace. Viděl jsem, že klub má o mě velký zájem,“ přiznal Sarri, který ještě před pár týdny rozdával povely na Stamford Bridge. „Moc dobře vím, co se ode mě očekává. Titul v Itálii je jasný, ale chceme uspět i v Lize mistrů. Někteří fanoušci možná budou skeptičtí, ale nejlepší způsob, jak se zbavit jejich nedůvěry, je vyhrávat,“ pokračoval zkušený lodivod s velkou vášní k cigaretám.

K dispozici má kádr plný hvězd, ale jedna přeci jen vyčnívá. Je to portugalský kanonýr Ronaldo. „V minulosti jsem viděl vícero výborných hráčů, ale teď budu moci vést toho nejlepšího. Cristiano vytvořil množství rekordů a já doufám, že mu pomohu v překonání dalších,“ dodal Sarri na tiskové konferenci, po které se začne hlouběji seznamovat s týmem a připravovat jej na novou sezónu.