Chelsea doma přestřílela Straky, Citizens přišli na čtyři týdny o brankářskou jedničku

Chelsea zdolala v dohrávce 28. kola Premier League před vlastními fanoušky Newcastle 3:2. K výhře zavelel už v šesté minutě Nicolas Jackson, když tečoval střelu Cola Palmera. Straky sice dokázaly do konce první půle vyrovnat, ale v 58. minutě se opět blýskl anglický mladík přesnou ranou z hranice vápna. O výhře The Blues pak v 76. minutě rozhodl po individuální akci Mychajlo Mudryk.

Blues se brzy dostali do vedení zásluhou Jacksona, jenž v šesté minutě dokázal ideálně tečovat přízemní střelu Palmera. Ve 23. minutě se už senegalský útočník odhodlal ke střele sám, ráně ale nedal dostatečnou razanci, aby rozvlnila síť za Martinem Dúbravkou. V dobré příležitosti se ocitl Joe Willock, ve vápně se protlačil k centrovanému balonu, jenže obránce mu nedal potřebný klid na zakončení a míč šel vysoko nad branku. Ve 43. minutě Newcastle využil zaváhání domácí obrany a Aleksander Isak krásným obstřelem na zadní tyč srovnal stav utkání. V nastavení se chytře zbavil obránce Raheem Sterling, poté však vypálil přímo do středu branky.

Druhý poločas odstartoval pumelicí pod břevno Miguel Almirón, dobře postavený Djordje Petrovič ji však za svá záda nepustil. Na druhé straně se v 58. minutě prosadil Palmer, když nikým nehlídaný obdržel míč na hranici šestnáctky a přízemní ranou překonal Dúbravku. Vzápětí hostující defenzivě utekl Sterling, jenže poté nedokázal udělat kličku gólmanovi a následnou střelu vyrazil na brankové čáře jeden z doběhnuvších obránců. V 76. minutě o osudu zápasu definitivně rozhodl střídající Mudryk, který prokličkoval obranou, posadil si brankáře a uklidil míč do sítě. V poslední minutě hrací doby zkorigoval skóre bombou na přední tyč Jacob Murphy.

Ederson bude kvůli zranění při penaltovém faulu čtyři týdny mimo hru

Brankářská jednička Manchesteru City Ederson vypadne podle BBC zhruba na čtyři týdny ze hry kvůli zranění, které utrpěl v nedělním ligovém šlágru proti Liverpoolu. Brazilský fotbalový gólman se zranil při penaltovém zákroku na Darwina Núňeze, po němž Liverpool vyrovnal na konečných 1:1. Ederson po ošetření ještě v utkání chvíli pokračoval, ale brzy ho vystřídal Srefan Ortega.

Třicetiletý Ederson bude City chybět v sobotním čtvrtfinále Anglického poháru proti Newcastlu a pak po reprezentační pauze 31. března ve duelu s dalším kandidátem na titul Arsenalem.

Anglická liga - 28. kolo:
Chelsea - Newcastle 3:2 (6. Jackson, 58. Palmer, 76. Mudryk - 43. Isak, 90. Murphy).