V pěti letech napálil hvězdu Liverpoolu, situace je dál hitem Premier Legaue, smějí se miliony fanoušků

Vychutnat si v pěti letech hvězdu Premier Legaue? To se jen tak někomu nepovede. Klučina Jake Nickless s modrými vlasy a v modrém dresu Chelsea to před lety dokázal, terčem jeho vtípku byla ikona FC Liverpool Steven Gerrard. Tehdy neškodně vyhlížející žert se stal legendárním. A když se i po letech objeví, smějí se fandové kousku znovu a znovu. List The Sun se nyní k příběhu vrátil a prozradil čtenářům, jak daleko to fotbalově malý rošťák nakonec v kariéře dotáhl.

V pěti letech napálil hvězdu Liverpoolu, situace je dál hitem Premier Legaue, smějí se miliony fanoušků

The Sun uvádí, že nachytaný Steven Gerrard pořádně dlouho nemohl na žertík zapomenout. Tehdy malý klučina s modrými vlasy v dresu Chelsea měl jít jako doprovod na hřiště, v útrobách stadionu si ale vyhlédl soupeře a nahlas zahlásil jméno Gerrard. Ten mu nabídl ruku, jenže klučina se jí nechytil. Místo toho na hvězdu Reds udělal dlouhý nos. A vysloužil si fotbalovou nesmrtelnost i kvůli tomu, že klip odvysílal Sky Sports a následne se stal hitem YouTube, kde jej viděly miliony lidí.

Gerrard na incident nezapomněl ani o tři roky později ve své autobiografii z roku 2009. "Kdyby byl dospělý, chytil bych ho pod krkem," vzpomínal záložník. Tehdejší kapitán Liverpoolu tehdy ale situaci ustál, zasmál se a klučinu poplácal po tváři. V knize pak uvedl, že to byl jediný případ, kdy se v tunelu před nástupem na hřiště smál sám sobě. Jindy se prý plně soustředil na zápas a tvář zůstávala ledově klidná.

Haaland se nebrání setrvání v Manchesteru City. V nové smlouvě ale požaduje úniková vrátka

Chelsea tehdy zápas vyhrála 2:0 po gólech Williama Gallase a Hernana Crespa. Z malého rošťáka pak během pár let vyrostl fotbalista. V roce 2020 se upsal týmu z National League South Billericay Town, kde byl jeho manažer bývalý záložník Tottenhamu Jamie O'Hara. "Je to slušný hráč se šikovnou levačkou. Umí dát gól," chválil tehdy posilu manažer.

Dobře věděl o tom, co jeho tehdejší svěřenec vyvedl. "Byl tak malý, je to, jako by to udělal včera. Pamatuji se, že jsem se tomu smál," vzpomínal O'Hara. Informaci dal k dobru všem svěřencům a smál se prý celý tým. "Všichni si ten vtípek pamatují. Byl to ikonický okamžik v Premier League. Ale nemyslím si, že se na nás Gerrard přijde podívat, to je jisté!" smál se O'Hara.

foto: © Ettifaq Club

Nickless o žertíku také promluvil pro server SportBible. Prý ho tehdy navedl tatínek. "Pořád říkal, že to neudělám. A nakonec tomu uvěřil, tak s tím přestal," popsal Nickless. Sám prý byl z nápadu nadšený a řekl si, proč ne. "Věděl jsem, že zápas je v televizi a sleduje ho spousta lidí, takže jsem se jen postaral o trochu zábavy," smál se i po letech.

Tvrdí, že vtípek se hráčům Chelsea líbil, naopak Gerrard to neocenil... "Vůbec jsme spolu nemluvili, tak jsem jen řekl Gerrard, abych upoutal jeho pozornost," hlásil vtipálek. „Pamatuji si, jak se Claude Makelele a Michael Essien smáli, když se to stalo, a John Terry mě potom poplácal po hlavě, když jsem se vrátil, abych ho chytil za ruku. Myslím, že to všem přišlo vtipné... kromě Stevie G."

The Sun na závěr dodává, že momentálně není jasné, zda Nickless ještě hraje fotbal.