Klopp po konci v Liverpoolu u německé reprezentace? Není to aktuální, říká svazový funkcionář

Když Jürgen Klopp v lednu ohlásil, že po sezoně končí na lavičce Liverpoolu, šokoval tím celý fotbalový svět. I přes to, že oznámil pauzu od fotbalu, fanoušci i média okamžitě začali spekulovat, kam by mohly vést jeho další kroky. Jednou z nejčastěji zmiňovaných variant byla německá fotbalová reprezentace. Výkonný ředitel Německého fotbalového svazu Andreas Rettig ale o víkendu prohlásil, že o angažmá úspěšného trenéra aktuálně neuvažuje.

Klopp po konci v Liverpoolu u německé reprezentace? Není to aktuální, říká svazový funkcionář

V rozhovoru pro německý časopis Focus Rettig uvedl, že vedení německého fotbalu respektuje Kloppovo přání dát si po konci v Liverpoolu pauzu. "K žádnému kontaktu nedošlo. Rozhodl se, že si potřebuje odpočinout a my nejsme v pozici, kdy bychom mu měli dávat tipy na to, jak trávit volný čas," líčil svazový funkcionář. 

Na lavičce německé reprezentace navíc teprve od září sedí Julian Nagelsmann, kterému končí smlouva až po domácím Euru. Vedení německého fotbalu se i přes to rozhlíží po dlouhodobé variantě a Kloppa má na prvním místě seznamu, zároveň ale respektuje jeho přání na pauzu. 

NĚMCI ŘEŠÍ NAGELSMANNA: NÁROĎÁK V TROSKÁCH A ON RANDÍ NA FOTBALE? HLEDAJÍ PROBLÉMY I TAM, KDE NEJSOU, MYSLÍ SI MORÁVEK

"Rádi bychom, aby reprezentaci vedl, ale chce si odpočinout, a proto pro nás aktuálně není variantou," uvedl Rettig.

Současný trenér Liverpoolu poté, co v lednu oznámil pauzu, několikrát prohlásil, že si kvůli vyčerpání nedovede představit, že se vrátí dříve než za rok. Snaze posadit úspěšného trenéra na reprezentační lavičku se ale nelze divit. V roce 2023 Die Mannschaft vyhrál jen tři z 11 zápasů a nevýrazné výkony stáli místo Hansiho Flicka. 

Také Nagelsmannovi se po převzetí národního týmu příliš nedaří. Vyhrál jediný ze čtyř zápasů, Rettig ale uvedl, že šestatřicetiletý kouč má nadále důvěru. “Úspěšného trenéra přece nemůžeme poslat pryč."

Zdroj:  FC Bayern München