Chelsea si vyhlédla nového středního obránce. Dobrými výkony se aktuálně prezentuje na San Siru

Londýnská Chelsea má v plánu utrácet i během lednového přestupového okna. V jeho zbytku chce přesvědčit Inter Milán o prodeji středního obránce Alessandra Bastoniho, který by mohl na Stamford Bridge zamířit za částku 60 milionů eur.

Chelsea si vyhlédla nového středního obránce. Dobrými výkony se aktuálně prezentuje na San Siru

Čas se krátí, ale chvíle, kdy mají Blues předložit nabídku účastníkovi Serie A, se má podle zdrojů v Anglii i Itálii blížit. O této zprávě informovaly listy The Sun i La Gazzetta dello Sport a zároveň dodávají, že Nerazzurri by v případě této sumy měli být k prodeji svolní.

Chelsea tak dává jasný signál, že hledá dlouhodobou náhradu za Thiaga Silvu, kterému na Stamford Bridge běží smlouva jen do konce této sezóny. Devětatřicetiletý hráč je klíčovou součástí týmu, ale s ohledem na jeho věk chce kouč Mauricio Pochettino přivést novou krev.

VYTOČENÁ ŠPANĚLSKÁ LEGENDA. RAMOS PŘERUŠIL TELEVIZNÍ ROZHOVOR A VYŘÍKAL SI TO S HRUBIÁNEM

Bastoni přestoupil do Interu Milán v roce 2017 z Atalanty Bergamo za 31,1 milionů eur. Dnes již čtyřiadvacetiletému hráči nějakou dobu trvalo, než se stal stabilní součástí základní sestavy, ale nyní patří k nejkonzistentnějším hráčům v Serii A.

V tomto ročníku italské nejvyšší soutěže nastoupil do třinácti zápasů, mohlo jich být i více, kdyby jej netrápilo zranění lýtka. Doposud za Inter Milán odehrál 183 zápasů napříč všemi soutěžemi a zaznamenal 3 góly a 14 asistencí. Chelsea však není jediným klubem, který se o jeho služby zajímá. Ve hře má být také Real Madrid.

Foto: Inter Milán